فرماندار رفسنجان:سرشماری نفوس و مسکن با دقت انجام می‌گیرد

فرماندار رفسنجان گفت: باتوجه به اینکه پایه و اساس برنامه‌ریزی‌ها اطلاعات و آمار است، ضرورت دارد آمارگیری در سرشماری نفوس و مسکن با دقت انجام شود.

به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری در جلسه ستاد سرشماری این شهرستان با بیان اینکه پایه و اساس تصمیم‌گیری‌ها در کشور آمار و اطلاعات است، اظهار داشت: سرشماری نفوس و مسکن هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان داشت: هرچه آمار و ارقام صحیح‌تر باشد، برنامه‌ریزی‌ها دقیق‌تر خواهد بود و بازخوردی که در اجرا دارد و اقداماتی که دولت می‌خواهد انجام دهد، مناسب‌تر و مفیدتر خواهد بود.

ملانوری با بیان اینکه گاهی در سرشماری‌ها دقت لازم در این زمینه صورت نمی‌گرفت، افزود: پیش از این، دوره‌ها ۱۰ ساله بود و اکنون دوره پنج ‌ساله شده و باتوجه به اینکه همه استنادی که برای برنامه‌ریزی‌ها در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود ضرورت دارد کار آمارگیری واقع‌نگرانه باشد.

وی گفت: باید در سرشماری زیرساخت‌ها و امکانات فراهم باشد تا در اجرای این کار سنگین با مشکل برخورد نکنیم.

ملانوری عنوان کرد: باید بر اساس چارت ستاد سرشماری عوامل و کمیته‌هایی باشد که هر کدام وظایف خود را انجام دهند و از همین الان برنامه‌ریزی لازم داشته باشند تا در ایام سرشماری مشکلی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: سرشماری کشاورزی در رفسنجان بسیار دقیق انجام شد و اصرار بر این بود که اگر افراد نبودند ماموران چند مرتبه حضور یابند.

ملانوری ابراز داشت: در مناطق روستایی و کوهستانی آمار و ارقام چندان دقیق نیست، لذا اگر نقاط ضعفی بوده باید برطرف و امکانات را فراهم کنیم و در حوزه آموزش‌ها دقت لازم صورت گیرد.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: مدیر اجرایی ستاد سرشماری فرماندار و دو معاون اجرایی دارد و معاون فنی و آموزشی دیگر عوامل این ستاد هستند.

وی رابط حراست شهرستان، متصدی روابط‌عمومی و تبلیغات، متصدی امور اداری مالی و پشتیبانی، کارشناس آی تی، کارشناس نقشه، کارشناس مسؤول فنی و اجرای شهری و کارشناس مسؤول فنی روستایی را دیگر اعضای ستاد خواند و متذکر شد: این اعضا با مأموران آمارگیری کار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ را انجام می‌دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.