مهندس رضایی :برای هر هکتار کشت گلخانه ای ۱۲ نفر اشتغال زایی ایجاد می کند

مهندس رضایی :حدود ۱۲۰۰ کارشناس فارغ‌التحصیل مهندسی کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی در رفسنجان است که ۸۰۰ نفر از این تعداد بیکار هستند که می توان برای این افراد در هر هر هکتار کشت گلخانه ای ۱۲ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

 به گزارش « سازش خبر »حسین رضایی در چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای در تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان اظهار داشت: ۸۸ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در شهرستان رفسنجان وجود دارد که به امروز ۱۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت را به دلیل کاهش منابع آبی کاهش دادیم.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجانتصریح کرد :  از ۱۵ هکتار کشت گلخانه‌ای در این شهرستان فقط ۰٫۳ درصد از این کشت به هیدروپونیک می باشد.

  مهندس رضایی افزود : ۱۰۰ حلقه چاه آب در شهرستان رفسنجان وجود دارد که ۳۷۲ حلقه دبی زیر ۱۰ لیتر در ثانیه دارندکه با توجه که کمبود آب  باید به سمت کشت‌های گلخانه‌ای برویم.

وی خاطر نشان کرد حدود ۱۲۰۰ کارشناس فارغ‌التحصیل مهندسی کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی در رفسنجان است که  ۸۰۰ نفر از این تعداد بیکار هستند که  می توان  برای این افراد در  هر  هر هکتار کشت گلخانه ای  ۱۲ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

وی بیان داشت  مصرف آب در کشت‌های روباز را در هر هکتار ۱۰ تا ۱۲ هزار مترمکعبمی باشد که کشت‌هایی که زیر پلاستیک  انجام می‌شود آب کمتری نیاز دارند. و میزان برداشت محصول در کشت روباز ۱۰ کیلوگرم، در گلخانه‌ها ۳۵ کیلوگرم و در کشت‌های مدرن ۷۰ کیلوگرم است.

رضایی خاطر نشان کرد ۵۰ درصد سازه‌ها در گلخانه‌های رفسنجان استاندارد نیست،و همین امر باعث می شود  توزیع متعادل گرما و سرما در این گلخانه‌ها صورت نگیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.