حمید ملانوری : تمامی پیشرفت ها ؛ زیر ساخت هاو فعالیت ها مختلف صوت گرفته در شهرستان از محل در آمده های کشاورزی ایجاد شده است

فرماندار رفسنجان خاطر نشان کرد : تمامی کار های و فعالیت های صورت گرفته و شهرستان اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… و حتی سال‌های دور زیرساخت‌های شهرستان رفسنجان، مراکز بهداشتی‌درمانی، مدارس و..از محل درآمدهای کشاورزی ایجاد شده است.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری  در چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای در تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان اظهار داشت: رفسنجان در سال‌های اخیر فقط دربخش اقتصادی روی کشاورزی و تولید پستهنگاه ویژه ای داشته استمتاسفانه خشکسالی کشاورزی را دچار مشکل کرده است.

ملانوری تصریح کرد:  در شهرستان رفسنجان ۸۰ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته وجود دارد که این شهرستان در جهان دارای بزرگترین سطح زیر کشت پسته در جهان را دارد.

فرماندار رفسنجان خاظر نشان کرد :  دشت رفسنجان با بحران بی آبی روبروشت و در حال حاضر  بحرانی ترین دشت آبی کشور است و طبق آمار کارشناسان  به‌طور میانگین در هر هکتار ۴۰۰ کیلوگرم پسته در این شهرستان تولید می‌شود که با توجه به هزینه‌های تولید این میزان برداشت مقرون به‌صرفه نیست.

وی با اشاره به  تمامی کار های و فعالیت های صورت گرفته و شهرستان اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و…  و حتی  سال‌های دور زیرساخت‌های شهرستان رفسنجان، مراکز بهداشتی‌درمانی، مدارس و..از محل درآمدهای کشاورزی ایجاد شده است.

ملانوری در پایان  خاطرنشان کرد: استفاده از روش‌های نوین آبیاری و کشت‌های جایگزین سبب بالا رفتن بهره‌وری می‌شود و باید این روش به صورت جدی پیگیری و استفاده شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.