حمید ملانوری فرماندار شهرستان رفسنجان :با توجه به گسترش بحران آب بهترین نسخه برای رفسنجان اقتصاد مقاومتی است

فرماندار رفسنجان گفت: بحران آب در شهرستان رفسنجان وجود دارد و بهترین نسخه برای اقتصاد این منطقه اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری عصر امروز در جمع اعضای شورای اداری شهرستان باحضوررئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه اظهار داشت: رفسنجان شهرستان شهیدپرور و از فاتحان اروند است.

وی بیان داشت: شهرستان رفسنجان بیش از ۸ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای ۴ بخش و ۱۵۰ روستای آن دارای شورا و دهیاری است.

وی ادامه داد: رفسنجان ۹۴۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کرده و در حوزه دفاع مقدس و سازندگی زبان‌زد است.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: سه گردان خط‌شکن در لشکر ۴۱ ثارالله از رفسنجان پیشتاز بوده و به لحاظ پشتیبانی از دفاع مقدس خدمات مردم این شهرستان ویژه است و در حوزه فرهنگی و مشارکت مردمی این شهرستان نمونه است.

ملانوری با بیان اینکه این شهرستان ۱۱ دانشگاه و ۲۵ هزار دانشجو دارد، افزود: حوزه‌های علمیه این شهرستان فعال و عمده فعالیت مردم در حوزه اقتصادی در زمینه کاشت پسته است که ۸۰ هزار هکتار باغ پسته بیشترین سطح زیرکشت پسته کشور، بهترین و مرغوب‌ترین پسته را تولید می‌کنیم.

وی ادامه داد: بحران آب در این شهرستان وجود دارد و بهترین نسخه برای اقتصاد این منطقه اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار رفسنجان به ظرفیت‌های صنعتی شهرستان رفسنجان به منطقه ویژه اقتصادی، شهرک صنعتی و … اشاره کرد و گفت: یکی از معدن‌های مس روباز جهان در سرچشمه رفسنجان است.

وی بیان کرد: در سه سال اخیر با وحدت و همدلی که شهرستان بین مسؤولان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌ وجود آمد، توانستیم با انگیزه‌ای که در بین سرمایه‌گذاران ایجاد شد، ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تفاهمنامه با بخش خصوصی امضا کردیم که بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن اجرایی شده و امروز رفسنجان به یک کارگاه بزرگ اقتصادی بدل شده است.

ملانوری خاطرنشان کرد: امروز برای خروج از بحران و تک‌ محصولی کارگاه تلاش ایجاد شده هم در حوزه مشاغل کوچک و  خانگی و هم در حوزه کارخانه‌های بزرگ و سرمایه‌گذاری خارجی اقدامات مؤثری انجام شده است.

وی یادآور شد: در هفته دولت دو پروژه شاخص افتتاح کردیم، تمایل بخش خصوصی را به حوزه‌های امنیتی و اجتماعی جلب کردیم و برای نخستین بار در کشور وقف در حوزه امنیت شکل گرفت.

ملانوری متذکر شد: پدر شهید رحیمی بخشی از املاک خود را در زمینه امنیت وقف کرد و ستاد فرماندهی انتظامی و اداره آگاهی این شهرستان توسط خیران کلنگ‌زنی شد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.