در چهارمین روز از هفته دولت صورت گرفتافتتاح و کلنگ‌زنی ۴ طرح کشاورزی در رفسنجان

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، چهار طرح کشاورزی و دامداری در رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش « سازش خبر » پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسؤولان، دو طرح آبیاری تحت فشار از اراضی آستان قدس‌رضوی در رفسنجان بهره‌برداری شد.
یکی از این طرح‌ها ۶۳ هکتار با اعتبار ۶۴۰ میلیون‌ تومان اعتبار که ۳۵۰ میلیون‌ تومان آن بلاعوض دولت و مابقی آورده شخصی و طرح فرزندان شاهد به میزان ۳۵ هکتار و اعتبار ۳۴۰ میلیون‌ تومان است، بهره‌برداری شدند.
همچنین یک طرح تولید نهال پسته در روستای فیض‌آباد بهره‌برداری شد، این طرح با ظرفیت تولید یک‌میلیون نهال در سال در دو هکتار زمین است و ۶۰۰ میلیون‌ تومان برای این طرح هزینه شده است که ۳۰۰ میلیون‌ تومان آورده شخصی و مابقی تسهیلات دولتی بوده است.
در این طرح بخشی از تولید نهال پسته در ۳ هزار متر مربع گلخانه‌ای که ایجاد شده است، انجام و مابقی تولیدات در بقیه این زمین صورت می‌گیرد.
کلنگ احداث مجتمع دامداری حومه شرقی رفسنجان نیز به زمین زده شد، این مجتمع دامداری که در کیلومتر ۲۵ جاده رفسنجان – کرمان واقع شده است، در ۱۰۰ هکتار زمین با واحدهای ۳ هزار و ۱۸۰ متری ایجاد می‌شود.
در این مجتمع دامداری یک‌هزار و ۵۰۰ رأس دام سنگین شیری نگهداری می‌شود و در صورت موافقت سازمان دامپزشکی واحدهای پرورش گوسفند نیز احداث می‌شود.
این مجتمع دامپزشکی با خودیاری دامداران احداث می‌شود.

فارس

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.