در سومین روز از هفته دولت۷ طرح عمرانی در رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

به مناسبت هفته دولت، بیش از هفت طرح عمرانی در روستاهای بخش مرکزی رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش « سازش خبر » پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسؤولان بیش از هفت طرح در روستایی بخش مرکزی این شهر افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

فرماندار رفسنجان در این مراسم با تأکید بر اینکه آب از موضوعات اساسی و اولویت‌های شهرستان است و اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: امسال در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی اعتبار قابل توجهی در نظر گرفته شده است.

حمید ملانوری تصریح کرد: همه باید از هدررفت آب جلوگیری کنیم و انشعابات غیرمجاز نباید ایجاد شود، استفاده صحیح از آب شرب ضرورت دارد، زیرا برای استحصال آب هزینه‌های سنگینی پرداخت می‌شود.

* افتتاح پروژه انتقال آب به روستاهای عبدالله‌آباد و محمدآباد میثم با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی رفسنجان در حاشیه مراسم افتتاح این پروژه اظهار داشت: مشکلاتی برای تأمین آب این دو روستا وجود داشت که از سال ۹۰ برای افزایش کمی و کیفی آب این منطقه با حفر یک حلقه چاه و اجرای ۱۱٫۵ کیلومتر خط انتقال آغاز شد.

حمید خدادادی ادامه داد: طی دو مرحله خط انتقال انجام شد و اعتبار ۱۲ میلیاردریال برای این پروژه هزینه شده است.

وی عنوان کرد: این دو روستا جمعاً ۴ هزار نفر جمعیت دارند که از این آب بهره‌مند می‌شوند.

در ادامه به مناسبت روز کارمند با محمد سلمانی جانباز ۶۰ درصد و کارمند بازنشسته فرمانداری در روستای قاسم‌آباد حاجی دیدار به‌عمل آمد و چند پروژه در این روستا بهره‌برداری شد.

افتتاح خیابان و میدان شهید آخوندی روستای قاسم‌آباد و آسفالت ۶۰ متر از خیابان منتهی به امام‌زاده ابراهیم(ع) با اعتبار ۵۰۰ میلیون‌تومان و بهره‌برداری از سنگفرش گلزار شهدای این روستا به مساحت یک‌هزار متر مربع و ۴۰ میلیون‌ تومان انجام شد.

* گلزار شهدای قاسم‌آبادحاجی ۱۴ شهید والامقام و یک جانباز شهید دارد

در ادامه پروژه زیرسازی و آسفالت دو خیابان در روستای اسلام‌آباد به طول ۴ هزار و ۶۰۰ متر مربع با اعتبار ۸۵ میلیون‌تومان بهره‌برداری شد و کلنگ احداث بوستان روستای لاهیجان در مساحت ۱۶ هزار متر مربع به زمین زده شد.

سیدمجید حسینخانی در حاشیه این مراسم به خبرنگار فارس گفت: کارهای اولیه از جمله نقشه برداری در این مکان انجام و تاکنون ۱۰۰ میلیون‌ تومان هزینه شده و تا پایان کار به ۷۰۰ میلیون‌ تومان دیگر اعتبار نیاز است.

همچنین در روستای لاهیجان بیش از ۲۰ هزار متر مربع آسفالت با اعتبار ۵۰۰ میلیون‌ تومان بهره‌برداری شد. دیدار با مادر شهیدان حسینی در برنامه‌های امروز فضیلت‌بخش بود.

سردار شهید عباس حسینی در دوران دفاع مقدس و سردار شهید  غلامرضا حسینی از سربازان گمنام امام‌ زمان(عج) بودند که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

همچنین ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع آسفالت با اعتبار ۷۰۰ میلیون‌ تومان با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی و دهیاری روستای فخرآباد دیگر پروژه‌ای بود که در سومین روز از هفته دولت در رفسنجان به بهره‌برداری رسید.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.