دکتر دهقان : تنها دانشگاهی هستیم که رئیس و معاونان خودرو دولتی سوار نمی‌شوند و پستی به‌نام راننده در این دانشگاه نداریم

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج)عنوان کرد : تنها دانشگاهی هستیم که رئیس و معاونان خودرو دولتی سوار نمی‌شوند و پستی به‌نام راننده در این دانشگاه نداریم و این دانشگاه از سی سال پیش به فکر صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی برنامهایش را اجرا می کرده و همچنان هم ادامه خواهیم داد

 به گزارش « سازش خبر » محمدعلی دهقان در نشست خبری  دانشگاه ولیعصر(عج) با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان در  پنجم بهمن ماه سال ۱۳۷۰ با دو رشته مهندسی گیاه‌پزشکی و ریاضی تأسیس شد و شروع به کار کرد و امسال بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه و با حضور ۱۰ هزار فارغ التحصیل را شاهد می باشم

وی در ادامه افزود:  دانشگاه ولی عصر (عج) با ۳۵ رشته کارشناسی؛ ۵۲ رشته کارشناسی ارشد؛ ۳۱ رشته دکتری دانشجو در حال تدریس و در مجموع ۱۱۸ رشته گرایش  های مختلف با ۹هزار ۵۰۰ دانشجو دارد.

 دکتر دهقان خاظر نشان کرد: دانشگاه با ۲۵۰ عضو هیئت علمی با ۸ نفر استاد؛ ۲۹ نفر استادیار ؛ ۵۸ نفر مربی؛ ۱۷ بورسیه و ۱۵ نفر هیتا علمی طرح سربازی۱۹۷ کارمند فعال هستند که چهار نفر آنها با مدرک دکترا، ۳۵ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۸۰ نفر با مدرک کارشناسی، ۶۰ نفر دیپلم و هشت نفر زیردیپلم فعالیت می کنند.

IMG_0914

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) تصریح کرد : تنها دانشگاهی هستیم که رئیس و معاونان خودرو دولتی سوار نمی‌شوند و پستی به‌نام راننده در این دانشگاه نداریم و این دانشگاه از سی سال پیش به فکر صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی برنامهایش را اجرا می کرده و همچنان هم ادامه خواهیم داد

دهقانبیان داشت :  حدود هشت شرکت کارهای پخت‌وپز، فضای سبز، تأسیسات، خدمات، نقلیه، استخر دانشگاه و… را انجام می‌دهند و در این دانشگاه صرفه‌جویی‌های خوبی می‌شود. و این فعالیت ها در زمینه خصوصی‌سازی صورت میگیرد .

وی افزود: تمامی  بودجه عمرانی دانشگاه از محل صرفه‌جویی‌ها تأمین و  می توانیم بگوییم به عنوان یک نهاد دولتی می‌توانیم الگوی تمام دانشگاه‌های کشور باشیم.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان بیان داشت : در دانشگاه  چهار تشکل دانشجوییفعال وجود دارد که دو تشکل در دولت فعلی مجوز گرفتند و ۳۵ نشریه دانشجویی در دانشگاه منتشرو فعالیت دارند .

دکتر دهقان در ادامه نشست خبریدر جمع خبرنگاران افزود : ۱۰ طرح عمرانی در دانشگاه داریم که سه طرح  از بودجه ملی ؛ هفت طرح از محل کمک خیران و یا صرفه‌جویی‌ها تأمین اعتبار می‌شوند.

 وی  با اشاره به اینکه دانشگاه مدیریت و اقتصاد، فاز سه دانشگاه علوم‌پایه و رستوران دانشجویی سه طرح ملی  و نزدیک به ۱۸ هزار متر مربع زیربنا دارند که رستوران تا بهمن امسال و دو طرح دیگر بهمن سال آینده بهره‌برداریمی رسند.

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان بیان داشت : تالار و مرکز ایران‌شانسی دانشگاه به همت خیر دکتر تجدد در حال ساخت است و حدود چهار سال از آغاز این پروژه می‌گذرد و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

IMG_0913

وی ابراز داشت: در سال آینده  دو خوابگاه دانشجویی خواهران و برادران به‌ترتیب با ۳ هزار متر مربع و ۵ هزار متر مربع دیگر طرح‌های عمرانی دانشگاه هستند و بهافتتاح و مجموعه فرهنگی شماره دو دانشگاه به نام مجموعه فرهنگی شهید بهشتی در حال احداث است و قرار است دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، گروه معارف‌ اسلامی و حوزه اسلامی دانشجویان در آن مستقر شود که این طرح یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربعی بهمن امسال  وساختمان اداره آموزش دانشگاه مهر ماه امسال به بهربرداری می‌رسند.

IMG_0915

دکتر دهقان  ادامهگفت : مرمت و بازسازی دفتر و مهمانسرای تهران و بازسازی و توسعه مسجد، بازسازی و محوطه‌سازی سازمان مرکزی که در حال اجراست نیز دیگر طرح‌های عمرانی دانشگاه  قرار گرفته است.و ایجاد کریدور از ابتدا دانتشگاه با تمامی دانشکده ها را در برنامه های داریم تا فاصله دانشجوها و تردد در گرمای تابستان و آب و هوای زمستان راحتر رفت و آمد کنند

وی تاکید کرد :  بش بینی می شود در سال جاری مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور هزینه شود و در مجموع تمام طرح‌ها طرح ۳۵ میلیارد تومان هزینهخواهد شد. و برای برنامه های فرهنگی بودجه های خوبی اختصاص داده شده است.

دکتر دهقان با اشاره به کارهای فرهنگی افزود  در  سال گذشته بیشترین تعداد دانشجو به مناطق جنگی به نسبت جمعیت دانشگاه‌های کشور از دانشگاه ما اعزام شد و سالانه ۱۰ اتوبوس با هزینه ۱۰۰ میلیون‌تومان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی همچنین پیاده‌روی ۱۸۰ دانشجو در مراسم اربعین حسینی را یادآور شد و گفت: در طول سال اردوهای زیارتی به مشهد مقدس و… انجام می‌شود.

عکس و خبر :مجتبی نقی زاده


دیدگاه برای “دکتر دهقان : تنها دانشگاهی هستیم که رئیس و معاونان خودرو دولتی سوار نمی‌شوند و پستی به‌نام راننده در این دانشگاه نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.