کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای به میزبانی رفسنجان برگزار می شود

دانشگاه ولیعصر رفسنجان ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه میزبان کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای است.

 به گزارش « سازش خبر » حمیدرضا روستا دبیر علمی کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در محل سازمان مرکزی دانشگاه ولیعصر (عج) اظهار داشت: با توجه به مشکلات آبی در کشور به ویژه در استان کرمان که از نظر آب در وضعیت بحرانی وجود دارد توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در کشور مدنظر قرار گرفته است  و در این زمینه یک‌هزار هکتار گلخانه هیدروپونیک در استان کرمان احداث و در حال فعالیت می باشند.

ویدر ادامه افزود: در کشت هیدروپوینک خاک حذف می‌شود و علاوه بر اینکه کمبود آب جبران می‌شود ۵۰ تا ۹۰ درصد نیز صرفه‌جویی در آب انجام می‌شود.

 حمید رضا روستا خاطر نشان  کرد:  در کشور انجمن علمی کشت‌های بدون خاک  تأسیس شده است  و تا به امروز  سه دوره کنگره برگزار شده است که دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان میزبان چهارمین دوره این کنگره است.

وی تاکید کرد : ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه جاری این کنگره ملی به میزبانی رفسنجان با  ۲۵۰ شرکت‌کننده که ۱۰۰ نفر مدعو هستند.

دبیر علمی کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه‌ای بیان کرد: تعداد ۲۰۰ مقاله از پژوهشگران کشور به دبیرخانه کنگره ارسال که ۱۷۷ مقاله پذیرفته شده است و ۱۲۹ مقاله از ۱۷۷ مقاله به صورت پوستر و ۴۸ مقاله سخنرانی است.

وی تصریح کرد : مدعوین حاضر در همایش  از کشورهایی همچون ایتالیاهستندکه در بروز ترین  موارد علمی در مورد کشت‌های گلخانه‌ای  سخنرانیخواهند داشت .

روستاخاطرنشان کرد: در کنگره مذکور بسیاری از محققان و اساتید درجه یک دانشگاه‌های بزرگ کشور همچون تهران، تبریز، اصفهان و… شرکت دارند و پژوهشگران برتر کشور سخنرانی می‌کنند.

وی  در پایان عنوان کرد: در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان ۱۰ هکتار برای کشت هیدروپونیک اختصاص داده شده که مراحل اولیه کار در حال انجام است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.