فرماندار رفسنجان خبر دادتکمیل ۱۵ طرح نیمه تمام در رفسنجان با اعتبار ۸۱ میلیارد تومان

فرماندار رفسنجان گفت: برای تکمیل و پیشرفت طرح‌های ۶۰ درصد به بالا ۸۰ طرح در استان کرمان در نظر گرفته شده که ۱۵ طرح در رفسنجان با ۸۱ میلیارد تومان اعتبار و با تسهیلات ۱۲ درصدی تکمیل و راه‌اندازی می‌شوند.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز به مناسبت هفته دولت در دیدار با امام جمعه رفسنجان اظهار داشت: دولت از دوران تبلیغات شعارهایی مطرح و هم از آغاز فعالیت برای تحقق شعارها گام‌های مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: امروز در حوزه تعامل بهترین وضعیت را در رفسنجان داریم.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: اینکه یک تیم مذاکره‌کننده کوچک بتواند با پشتیبانی‌های بزرگ رهبری و مردم بتواند خود را نشان دهد از عزت و عظمت نظام ماست و رئیس‌ جمهور و تیم مذاکره‌کننده بارها گفتند اتفاقاتی که در مذاکرات افتاد، مربوط به یک دولت و گروه نیست و نشان عظمت همه است.

وی بیان کرد: اگرچه مشکلاتی در اجرای برجام داریم و بدعهدی‌هایی از سوی آمریکا می‌بینیم، اما اقدامی که درحوزه برجام شاهد هستیم، سبب شد، برخی کشورهایی که حاضر نبودند، بدعهدی آمریکا را بپذیرند، امروز پذیرفتند.

فرماندار رفسنجان ابراز داشت: در حوزه کشاورزی رشد تولیدات زراعی از سال ۹۲ که ۶۸ میلیون‌ تن بوده به ۸۱ میلیون‌ تن رسیده و با ۱۸ درصد رشد مواجه است در تولیدات باغی با شش درصد رشد در  شیلات ۱۱ رشد و به‌ طور میانگین ۱۵٫۵ درصد رشد در حوزه تولیدات بخش کشاورزی داشتیم، همچنین در زمینه خرید تضمینی گندم به بیش از دوبرابر خود رسیده‌ایم و ذخیره دو سال گندم در کشور را داریم و امسال نیز طرح خودکفایی گندم اجرا شده است.

وی ادامه داد: به دلیل بحران آب ۲ هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان در سال جاری به اجرای سیستم‌های آبیاری نوین از دولت اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته ۱۲۵ درصد و نسبت به سال ۹۲ به میزان ۵۵۰ درصد رشد دارد و در حوزه راه ۴۵۷ کیلومتر خطوط ریلی اضافه شده و ۴ هزار و ۸۱۴ کیلومتر زیرساخت‌های جاده در حوزه آزادراه‌ها و ۵ هزار و ۸۵۰ کیلومتر راه روستایی ایجاد شده و ۱۱ هزار و ۲۶۳ کیلومتر راه روستایی بهسازی و آسفالت شده است.

ملانوری عنوان کرد: ۱۶۵ مجتمع خدمات رفاهی در جاده‌ها ایجاد و ۹ درصد رشد ظرفیت ناوگان دریایی نفتی ما بوده است که ۱۵ میلیون‌ تن ظرفیت استفاده از این ناوگان است، همچنین رشد ۳۰ درصدی ظرفیت جابه‌جایی مسافر دریایی را شاهد هستیم.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: کاهش ۱۳ درصدی تلفات جاده‌ای با اصلاح یک‌ هزار و ۹۳۱ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور از مباحث مهمی بود که هم در سلامت، امنیت و نشاط اجتماعی مؤثر بوده است.

وی عنوان کرد: ۳۸ هزار و ۲۱۲ واحد مسکن مهر در این دولت تعیین تکلیف و به بهره‌برداری رسید، در حوزه برق پست‌های برق زیادی افتتاح و بهره‌برداری شد و در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر اقدامات خوبی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۶۰۹ روستا که فاقد برق بودند، برق‌رسانی شده، ۴۲ هزار و ۷۹۱ چاه کشاورزی برق‌دار شدند و ۸ هزار و ۹۹۶ مگاوات آمپر افزایش ظرفیت پست‌های فوق توزیع برق بوده است.

ملانوری گفت: در هفته دولت گازرسانی یک‌هزار و ۲۰۵ روستا افتتاح و ۵۵۶ روستا عملیات گازرسانی‌شان آغاز و گازرسانی هشت شهر جدید افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به رکود در صنعت تاکید کرد: رشد تسهیلات پرداختی در حوزه صنعت و معدن ۱۴٫۵ درصد بوده در حوزه خدمات ۲۸ درصد و در حوزه بازرگانی ۳۲ درصد بوده که برای سال ۹۵، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۳۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه ثابت دولت اختصاص داده که برای واحدها پرداخت کند.

فرماندار رفسنجان ابراز داشت: برای خروج از رکود که از مباحث جدی است، کارگروه تسهیل امور تولید در سطح استان‌ها راه‌اندازی شده و کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان فعال است و به ۷۰ هزار پرونده در کشور رسیدگی شده که ۱۰ هزار حکم در رابطه با آنها صادر و ۵۰ درصد اجرایی شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه صادرات سال ۹۲ به مبلغ ۴۱٫۸ میلیارد دلار و واردات ۴۹٫۷ درصد بوده است در سال ۹۴ صادرات به ۴۲٫۲ و واردات ۴۱٫۵ درصد بوده و در سه ماهه اول امسال ۱۰٫۴۷ میلیارد دلار صادرات و ۹٫۰۰۱ میلیارد دلار واردات داشتیم که نشان می‌دهد، توجه به افزایش تولید و کاهش حجم واردات کالاهایی که ضرورت ندارد، صورت گرفته است.

ملانوری خاطرنشان کرد: برای تکمیل و پیشرفت طرح‌های ۶۰ درصد به بالا ۸۰ طرح در استان کرمان در نظر گرفته شده که ۱۵ طرح در رفسنجان با ۸۱ میلیارد تومان اعتبار و با تسهیلات ۱۲ درصدی تکمیل و راه‌اندازی می‌شوند.

ملانوری عنوان کرد: همایش «رفسنجان تدبیر تلاش توسعه» می‌تواند زمینه را فراهم کند تا گامی در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان رفسنجان برداریم.

فرماندار رفسنجان متذکر شد: طرح تحول نظام سلامت از بزرگترین طرح‌های نظام بعد از انقلاب است که توانست دغدغه‌های مردم را کاهش دهد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.