دکتر اسماعیلی ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:کدام پزشک در رفسنجان درآمد ۲۰۰ میلیون تومانی دارد؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه گاهی اوقات از برخی مراجع قانونی اطلاعات نادرستی به برخی افراد داده می شود به مباحث مطرح شده در نماز جمعه این شهر مبنی بر دریافتی ۲۰۰ میلیون تومانی برخی پزشکان شهر اشاره و تأکید کرد: من به صراحت اعلام می کنم که بنده به عنوان رئیس دانشگاه و متخصص قلب و عروق کل دریافتی سالانه ام به ۱۰۰ میلیون تومان نمی رسد. بنده اطلاع ندارم و اگر کسی اطلاع دارد که پزشکی در این دانشگاه کار می کند که ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان درآمد دارد به من اطلاع دهد.

به گزارش « سازش خبر » دکتر “علی اسماعیلی ندیمی” دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز پزشک در رفسنجان با تبریک روز پزشک، اظهار کرد: قامت سرفراز جامعه پزشکی در هیچ زمان و دوره ای مرجعیت خود را از دست نخواهد داد و هیچ کس نمی تواند حرمت و قداست و منزلت و اجر جامعه پزشکی را از مردم بگیرد و امکان ندارد که نظر مردم نسبت به مرجع بودن این گروه پزشکی حذف شود.
وی افزود: اگر می خواهیم به عنوان یک سرمایه اجتماعی پایدار باقی بمانیم اول باید خود جامعه پزشکی باید به شدت از عملیات بهداشتی و درمانی مراقبت کند چرا که مسئولیت مستقیم آن را به عهده دارد.
رئیس نظام پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: ما نمی توانیم در جامعه فعلی عملی انجام دهیم که خلاف موازین علمی باشد و بتوانیم از این عمل دفاع کنیم چرا که در آینده نزدیک به سمت شفافیت بیشتر پیش خواهیم رفت.
این همه حملات به جامعه پزشکی سابقه ندارد.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه باید حتما در تجویز دارو و نسخه رعایت اخلاق پزشکی و حرفه ای را انجام دهیم، ادامه داد: کسی حق ندارد با خلاف عملکرد چند نفر، چهره مشعشع جامعه پزشکی را مخدوش کند که این همه خدمات ارزشمند را ارائه می دهد.
وی تصریح کرد: تمام ارتقای سلامت جامعه ایرانی مدیون از خودگذشتگی و عمری است که پزشکان صرف مردم کرده اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه متوسط طول عمر مردان و زنان ایرانی بالای ۷۰ سال است، گفت: در قبل از انقلاب، این عدد ۵۶ سال بوده است.
رئیس نظام پزشکی رفسنجان تأکید کرد: در ۲۳ سال گذشته که در این حوزه هستم، این همه حملات به جامعه پزشکی سابقه ندارد در حالی که ما بیشترین خدمات را در طول سه سال گذشته به مردم عزیز و شریف ایران در بخش دولتی و با کمترین هزینه ارائه کردیم.
اسماعیلی ندیمی ابراز داشت: دریافت غیرمتعارف از مردم به عنوان زیرمیزی به عنوان یک روش مرسوم و روتین بود که از دو سال قبل حذف شده است. چرا کسانی که اظهار نظر می کنند این هزینه پنهانی را در نظر نمی گیرند.
شکستن منزلت سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی به نفع هیچکس نیست
رئیس نظام پزشکی رفسنجان با تأکید بر این مطلب که کسانی که با گروههای پزشکی در ارتباط هستند نباید اظهارنظر غیرکارشناسی صورت دهند، گفت: دیوار ما از همه کوتاه تر است ولی واقعیت این است که شکستن شان و منزلت این سرمایه اجتماعی به نفع هیچکس نیست و نخستین کسانی که متضرر می شود مردم هستند.
اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه اگر اشکالی در کار باشد اصلاح می کنیم، گفت: بیشترین سخت گیری ها در طول سه سال گذشته حداقل در این منطقه را خود بنده به جامعه پزشکی گرفتم. شکایات ارائه شده به نظام پزشکی بررسی و رسیدگی می شود و با تخلفات به شدت برخورد می شود.
وی با اشاره به اینکه حریم پزشکی حریم کارشناسی است و اظهارنظرها باید کارشناسی باشد، به نقش رسانه های اجتماعی پرداخت و گفت: باید توجه کنیم که موضوعی را در فضای مجازی منتشر نکنیم که برای مردم دغدغه ایجاد کند.
بیماریهای قلبی عروقی علت ۷۰ درصد مرگ و میرها
این مسئول در ادامه با بیان اینکه همه تلاش ما در طرح تحول این بود که امنیت روانی برای مردم در بخش بهداشت و درمان ایجاد کنیم، افزود: نزدیک به ۳۵۰ قلم کمبود دارویی در نیمه اول سال ۹۲ بوده که الان به ۱۳۰ قلم رسیده است.
رئیس نظام پزشکی رفسنجان با توصیه به پزشکان مبنی بر احتیاط در تجویز آنتی بیوتیک ها، داروهای گران قیمت، یادآور شد: هر چند که در سیستم نظام پزشک خانواده تجویز داروها استاندارد قابل قبولی دارد.
اسماعیلی ندیمی مشارکت فعال پزشکان در کنترل عوامل خطرساز را خواستار شد و گفت: ۷۰ درصد مرگ و میر در کشور به علت بیماریهای قلبی عروقی است. دیابت، پرفشاری خون، مصرف دخانیات و … عواملی هستند که به شدت سلامت جامعه ایرانی را تهدید می کنند و وظیفه ما مراقبت از مردم و مراقبت سرسختانه برای کنترل عوامل خطرساز سلامت است.
وی با بیان اینکه خطاهای پزشکی همزاد پزشکی است و در هیچ جامعه ای ادعا نمی کند که کار ما دقیق و ۱۰۰ درصد درست است، اظهار داشت: دو راه برای کاهش خطاهای پزشکی وجود دارد که برخورد سیستمیک و کسب تجربه است. ۶۰ تا ۷۰ درصد خطاهای پزشکی قابل پیشگیری است و باید پزشکان در این رابطه حتما مراقبت داشته باشند.
فراهم شدن زیرساختها در حوزه بهداشت و درمان شهرستان با اجرای طرح تحول
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول، گفت: اصلاح نظام شبکه، تجهیز و نوسازی همه مراکز بهداشتی درمانی، فراهم شدن زیرساختها، راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشت راه اندازی شد و ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان در آینده نزدیک از جمله اقدامات انجام شده می باشد.
اسماعیلی ندیمی طرح تحول را طرحی بی نظیر خواند و افزود: این طرحی بزرگ و ملی در حوزه بهداشتی است که دو یا سه دهه زمان می برد که ثمره آن را ببینیم اما باعث افتخار و سربلندی ما است که خدمات جدیدی را همراه با ورود اطلاعات جدید و نرم افزاریهای جدید که باید مستفر می کردیم در حال انجام هستیم.
کدام پزشک شهر ۲۰۰ میلیون درآمد دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه گاهی اوقات از برخی مراجع قانونی اطلاعات نادرستی به برخی افراد داده می شود به مباحث مطرح شده در نماز جمعه این شهر مبنی بر دریافتی ۲۰۰ میلیون تومانی برخی پزشکان شهر اشاره و تأکید کرد: من به صراحت اعلام می کنم که بنده به عنوان رئیس دانشگاه و متخصص قلب و عروق کل دریافتی سالانه ام به ۱۰۰ میلیون تومان نمی رسد. بنده اطلاع ندارم و اگر کسی اطلاع دارد که پزشکی در این دانشگاه کار می کند که ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان درآمد دارد به من اطلاع دهد.

اسماعیلی ندیمی با طرح این سوال که چرا باید چنین سخنانی مطرح شود، بیان کرد: من اطلاع دارم که کانال ورود چنین صحبتهایی کجاست اما انصاف داشته باشند. انتقادی هم اگر می خواهد مطرح شود باید صادقانه و از روی علم و آگاهی مطرح شود و فضای ذهنی مردم را نباید مغشوش کرد.
وی افزود: بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) بابت نقصی که در بیماری داشته رسما از خانواده آن بیمار عذرخواهی کرده است مگر می شود چیزی را از مردم پوشاند و اگر نقصی بوده رسیدگی شده است.
وی با اشاره به خدمت رسانی رایگان برخی از پزشکان متخصص و با سابقه رفسنجان در برخی مناطق استان کرمان که پزشک متخصص ندارند، عنوان کرد: اگر همه هدف جامعه پزشکی را پول در نظر بگیریم پس این خدمات بی معنا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تأکید کرد: من به صراحت می گویم جامعه پزشکی این شهر یکی از سالم ترین اقشاری است که در طول این سالهای طولانی سراغ دارم و با صداقت و سلامت در حال انجام وظیفه هستند و هیچ پزشک و پرستار و بهیاری و کادر درمانی کوچکترین انتطاری ندارد که آسیبی به بیمارشان برسد.

 

۱ IMG_1017_19987  IMG_1058_19992 IMG_1021_19988


دیدگاه برای “دکتر اسماعیلی ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:کدام پزشک در رفسنجان درآمد ۲۰۰ میلیون تومانی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.