موافقت مدیرکل راه آهن استان هرمزگان با احداث ایستگاه در نزدیکی جوادیه فلاح و شهر انار +تصاویر

طی بازدید از محل پیشنهادی در جاده انار _ نوق صورت گرفت:
موافقت مدیرکل راه آهن استان هرمزگان با احداث ایستگاه در نزدیکی جوادیه و شهر انار

 به گزارش « سازش خبر » صبح امروز یکشنبه ۳۱اردیبهشت ، محمد پورفخری مدیرکل راه آهن استان هرمزگان به همراه تعدادی از کارشناسان راه آهن از تهران و همچنین در معیت احمد انارکی محمدی نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس ، امام جمعه ،فرماندار ،شهردار و اعضای شورای شهر انار و روستای جوادیه از محل پیشنهادی برای احداث ایستگاه راه آهن در جاده انار به طرف نوق بازدید کردند.

در این بازدید ضمن موافقت برای احداث ایستگاه راه آهن در محل مذکور ، موقعیت جغرافیایی محل احداث ایستگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

پوفخری در حاشیه این بازدید گفت: پیرو درخواست های مردم و مسئولین محلی در راستای ایجاد امکانات پیاده شدن مسافرین راه آهن در منطقه انار و نوق ،یک هیئت کارشناسی امروز محل احداث ایستگاه را مورد ارزیایی قرار دادند که انشاالله در سریعترین بازه زمانی این ایستگاه احداث شود که البته تحقق این امر منوط به همکاری مسئولین در زمینه تقبل هزینه ها و انجام دیگر امور به صورت تعاملی می باشد.

وی افزود: محل احداث ایستگاه در فاصله حدودا ۳کیلومتر از جاده اصلی انار _نوق خواهد بود که مطالعات اولیه برای انتخاب مکان دقیق که مسطح باشد در حال انجام است .

همچنین احمد انارکی محمدی نیز در این خصوص به خبرنگار انارما گفت : امروز مطالعات میدانی و جانمایی این ایستگاه مورد ارزیابی قرار گرفت و انشالله با تلاش های صورت گرفته توقف گاه به ایستگاه تغییر پیدا کند چرا که امکانات ایستگاه یقینا بیشتر خواهد بود.

وی در خصوص زمان دقیق آغاز عملیات احداث ایستگاه گفت: مقداری از  اراضی اطراف خط راه آهن نیز باید برای احداث ایستگاه واگذار شود که امیدواریم با همکاری مسئولین محلی در کمتر از دوماه آینده عملیات احداث آغاز شود.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت پروژه ی احداث خط راه آهن مستقیم یزد به طرف احمدآباد دئفه که از انار عبور می کند گفت: این پروژه چندین سال پیش کار مطالعاتی آن انجام شده است و نیاز به موافقت کمیسیون ماده ۲۱۵مجلس دارد که در تلاشیم با کسب این مجوز این طرح را برای اجرا به دولت واگذار کنیم.

لازم بذکر است ایستگاه مورد نظر در ۱۷کیلومتری جاده انار به طرف نوق در حوالی پل قطار احداث خواهد شد.

IMG_4883

IMG_4887

IMG_4896

IMG_4905

IMG_4903

IMG_4904

IMG_4949

IMG_4959

IMG_4961دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.