لذت اخذ گواهینامه برای مادر ۷۴ ساله هرمزآبادی/عکس

می گوید: گواهینامه گرفتنش باعث شده خیلی از خانم ها را در هرمزآباد سر ذوق آورده که راننده شوند! و تنها یک بار در امتحان رانندگی رد شده است.

به گزارش « سازش خبر» به نقل از هرمز خبر خانم فاطمه بارانی مادر شهید زکیخانی با وجود اینکه ۷۴ سال سن دارد اما بودن در این سن او را از تلاش بازنداشته و او را از اینکه بتواند راننده شود بازنداشته است.
وی به معنای واقعی جمله «خواستن، توانستن است» را به منصه ظهور رسانده و نشان داده است به هیچ عنوان نباید ناامید شد.
خانم بارانی داستان گرفتن گواهینامه خود را اینگونه تعریف می کند: پدر و مادرم در مهدی آباد دفن هستند. خودم هیچکس را نداشتم که با او به سر قبرشان بروم همین قضیه سبب شد پیگیر گرفتن گواهینامه شوم. به خانم نادری در آموزشگاه رانندگی مراجعه کردم که ببینم من را برای اخذ گواهینامه قبول می کند یا خیر.
وی ادامه می دهد: به آموزشگاه رانندگی مراجعه کرده و گفتم: آمده ام گواهینامه بگیرم که سنم را پرسید و گفتم ۷۲ سال دارم. خانم نادری پرسید: می خواهی راننده شوی؟ گفتم بله. ایشان قبول کرد.
خانم بارانی می افزاید: بعد از اینکه در امتحانات آیین نامه و رانندگی قبول شدم اما باز هم با این ادعا که ممکن است تخلفی صورت گرفته باشد مورد پذیرش اینجا قرار نگرفت و پرونده ام به کرمان ارسال شد. آنجا هم همین امتحانات را از من گرفتند و بالاخره گواهینامه ام صادر شد.

وی در پاسخ به ای سوال که آیا در معاینه چشم پزشکی مشکلی نداشته است اظهار می کند: هیچ مشکلی از نظر بینایی چشم و بی سوادی نداشتم.
نکته جالب تر اینکه خانم بارانی برای گرفتن گواهینامه فقط یک بار از امتحان داخل شهری(رانندگی) قبول نشده است.
از او درباره اینکه اکنون رانندگی می کند می پرسم که می گوید: از وقتی که محمود(پسرم) فوت کرده است کمتر رانندگی می کنم. چشمانم ضعیف تر شده و ماشینم را به بچه ها داده ام.
سوال بعدی از این مادر شهید درباره واکنش فامیل و دوستان برای گرفتن گواهینامه اش است. پاسخ وی را بخوانید: همه دور و بری ها و همسایه ها و فامیل می گفتند چگونه جرات می کنی بروی گواهینامه بگیری! اما از وقتی که من رفتم گواهینامه گرفتم خیلی از خانم ها در منطقه را می شناسم که راننده شده اند!
گفتگو: حسین میرزااسدی

001.jpg


3 دیدگاه برای “لذت اخذ گواهینامه برای مادر ۷۴ ساله هرمزآبادی/عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.