فرماندار رفسنجان:سرمایه‌های مردم رفسنجان به کمک توسعه بیاید

فرماندار رفسنجان گفت: سرمایه‌های مردم باید برای کمک توسعه شهرستان‌ها به کار گرفته شوند.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در جلسه روحانیان و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: توجه به مسائل فرهنگی و اقتصادی مطالبه مردم و دغدغه ماست، این دو مکمل هم هستند و اگر در هر یک از آنها مشکلی ایجاد شود روی دیگری تأثیر دارد.

وی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده به دانش‌بنیان بودن، درون‌نگر و برون‌زایی و مردمی بودن آن اشاره و تصریح کرد: با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی باید در اقتصاد مقاوم باشیم، در دو سال گذشته در ستاد مثلث توسعه ‌اقتصادی رفسنجان در کنار ایجاد وحدت و همدلی بین تأثیرگذاران توانستیم اعتماد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را جلب کنیم.

ملانوری بیان کرد: در زمینه مسائل فرهنگی شهرستان شعار بومی تحکیم بنیان خانواده با موضوع شیرین‌سازی زندگی و برای اقتصاد شهرستان شعار «رفسنجان، تلاش و توسعه» را در نظر گرفتیم و در این راستا همایشی در شهریورماه برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: بهترین راه برون‌رفت از مسائل و مشکلات اقتصادی اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

ملانوری گفت: همایش مذکور با هدف پیداکردن راهی علمی و میان‌بر در قالب مدیریت و دانش بومی و محلی با توجه به ظرفیت‌های منطقه برای رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: ما باید در رفسنجان دولت محلی تشکیل دهیم و از ظرفیت‌ها و امکانات خودمان استفاده کنیم، در این همایش با تدبیری خردمندانه و از روی خرد جمعی تلاش می‌کنیم به توسعه نسبی برسیم.

ملانوری ابراز داشت: در این همایش به دنبال معرفی رفسنجان به معنای واقعی و امروزی هستیم و نگاه کشور را در بخش خصوصی و نهادها به رفسنجان جلب کنیم.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: سرمایه‌های مردم باید به خدمت توسعه شهرستان بیاید.

وی از تأثیرگذاری روحانیان در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: از بزرگترین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان این قشر از جامعه هستند.

ملانوری افزود: روحانیان می‌توانند روشنگری کنند و چون ظرفیت تریبونی بالایی دارند، باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی ادامه داد: همه گروه‌ها باید منسجم با هم کار انجام دهیم، ما از روحانیان می‌خواهیم در این همایش ما را کمک کنند.

ملانوری خاطر‌نشان کرد: در این همایش جشنواره بازی‌های بومی محلی کشور برگزار می‌شود، همچنین نمایشگاه توانمندی‌های رفسنجان و همایش تخصصی دیگر برنامه‌های همایش است که دو روز آخر برگزار می‌شود و همایش تخصصی با حضور نخبگان رفسنجانی در داخل و خارج از کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از کمیسیون‌های ۱۱گانه کمیسیون روحانیان و اقتصاد مقاومتی است، ابراز داشت: در کمیسیون‌های مختلف دنبال این هستیم که ذهنمان را از قوانین جاری خالی کنیم، خودمان به عنوان یک انسان عالم و با تجربه چه نقش‌آفرینی در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌توانیم داشته باشیم.

ملانوری گفت: مردم به روحانیت اعتماد دارند و باید توسط روحانیان نسبت به همایش در مردم اعتماد ایجاد شود که بدانند این همایش با نیت خالص و پاک برای ایجاد برنامه جدید برای استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان و رشد و توسعه اقتصادی شهرستان با مدیریت جهادی و فراجناحی برگزار می‌شود.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.