دکتر حبشی در جمع جوانان و زوجین در حسینیه ثارالله رفسنجان عنوان کرد: :باید قبل از ازدواج اطلاعات افراد را از ازدواج بالا برده و قابلیت ها و توانمندی های زوجها را بیشتر کنیم/تصاویر

دکتر حبشی در جمع جوانان و زوجین در حسینیه ثارالله رفسنجان عنوان کرد: :باید قبل از ازدواج اطلاعات افراد را از ازدواج بالا برده و قابلیت ها و توانمندی های زوجها را بیشتر کنیم

همایش خانواده با موضوع ازدواج ، خانواده و روابط همسران با حضور جمع کثیری از زوجین جوان ، کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ، سربازان وظیفه و جوانان در حسینیه ثارالله رفسنجان برگزار شد.
دکتر حمید حبشی در حاشیه همایش مشاوره خانواده، ازدواج و روابط همسران در رفسنجان  اظهار کرد: طلاق هایی که سبب فروپاشی خانواده ها می شود عوامل فراوانی دارد که یکی از اصلی ترین ریشه های آن این است که ما از انسانهایی آرمان خواه، مسئول، رسالت شناس و تکلیف مدار به سمت انسانهایی می رویم که فکر و ذکرشان منفعت و لذات و راحتی خودشان است.
وی افزود: گروه اول انسانهای قوی اما گروه دوم انسان های سست و کم تحملی هستند. در گروه اول مصیبت های بزرگ تزلزلی در زندگی آنها ایجاد نمی کند اما در گروه دوم به محض ایجاد اختلاف کوچک از زیر بار زندگی سر خالی می کنند.
این روانشناس با بیان اینکه عامل اصلی فروپاشی بنیان خانواده را این تغییر خطرناک می داند، تصریح کرد: اگر گفته می شود یکی از دلایل طلاق مسائل اقتصادی است باید گفت عوامل اقتصادی عامل محسوب می شوند اما علت اصلی نیستند.
حبشی در این مسیر آموزش زندگی به زوجین را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید به زوجین قبل از ازدواج آموزش داده شود که راههای فراوانی برای حل اختلاف وجود دارد و نباید اولین گزینه جدایی باشد. قبل از اینکه زوجین به مشاوره برای جدایی برسند باید آموزش داده شوند که خدای نکرده به این مرحله نرسند.

وی خاطر تاکید کرد باید قبل از ازدواج، اطلاعات افراد را از ازدواج بالا برده و قابلیت ها و توانمندی های زوجها را بیشتر کنیم، مهمتر از تأسیس دفاتر مشاوره قبل از طلاق این است که از مبدأ شروع آسیب ها این آموزشها را بدهیم.
حبشی با اشاره به اینکه برخی از انتظارات و توقعات از زندگی را رسانه آموزش می دهد، ابراز داشت: از یک طرف در سریالها و فیلمها پمپاژ توقعات را داریم از طرف دیگر افراد از آموزش محروم هستند بنابراین این وسط یک معضل درست می شود. باید بخش های مختلف برای آموزش دست در دست هم دهند.

IMG_9746_19647 IMG_9763_19648 IMG_9765_19649 IMG_9768_19650دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.