فرماندار رفسنجان: مردم متولی فرهنگ هستند

فرماندار رفسنجان گفت: متولی فرهنگ مردم هستند چون هم فرهنگ را ایجاد می‌کنند و هم می‌توانند تغییر دهند.

به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری ظهر امروز در جمع فرماندهان سرگروه‌های حلقه‌های صالحین پایگاه‌های مقاومت بسیج ادارات و نهادهای شهرستان رفسنجان اظهار داشت: مردم خلق عادت می‌کنند و جامعه را به سمتی حرکت می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه به برکت و رهبری‌های امام راحل بود که بسیج در این کشور شکل گرفت، بیان داشت: با تأسیس بسیج، نهادی برای نشر معارف انقلاب و کمک به پایداری انقلاب اسلامی به وجود آمد.

ملانوری تصریح کرد: ارزش‌ها و اعتقادات اسلامی و انقلابی مردم به دلیل وجود نعمت انقلاب، بسیج و خانواده شهدا است، اینها مانند آب و هوایی هستند که استفاده می‌کنیم و با از دست دادن این ارزش‌ها و اعتقادات اسلامی نابود می‌شویم.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیج و بسیجی همانند اکسیژنی است که تنفس می‌کنیم و موجب بقاء جامعه است.

وی بیان کرد: فرهنگ انقلابی به برکت و تأسی از قرآن به وجود آمد برای عزت و عظمت و برای انسان که اشرف مخلوقات است و همه این الهامات را از قرآن گرفتیم و ولایت و رهبری نیز الهام گرفته از قرآن است، علم و درایت مقام معظم رهبری نیز برگرفته از قرآن است.

ملانوری گفت: انقلاب اسلامی ایران برای سایر نقاط عالم الگو است اوایل انقلاب امام گفتند که پرچم انقلاب باید بر فراز قله‌های دنیا برافراشته و انقلاب صادر شود و امروز الگوی ایران اسلامی در کشورهایی که دنبال روحیه ارزشیابی و آزادگی و اسلامی هستند خودنمایی می‌‌کند.

وی تأکید کرد: کسی که بخواهد حیات واقعی داشته باشد، باید در کشوری زندگی کند که اسلامیت، اخلاقیات و فضایل اخلاقی در آن کشور حاکم باشد.

ملانوری با بیان اینکه مکارم اخلاقی هدف و رسالت اصلی انبیا است، ادامه داد: انقلاب ما نیز در تداوم انبیا الهی است و انقلابی که در این راستا شکل گرفته باید در حفظ آن کوشا باشیم، با انقلابی ماندن اهداف انقلاب پایدار می‌شود و قطعا تشکیل بسیج، نهادی است که پای انقلاب ایستاده است.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: امام راحل خواست با الهام از مذهب تشیع و با کمک مردم، حکومتی در جامعه جاری باشد که عزت و آزادگی مردم حفظ شود، حفظ عزت مردم نیز به داشتن روحیه انقلابی بستگی دارد.

وی ادامه داد: برای انقلابی ماندن و توجه به بحث اقتصاد و فرهنگ همه باید برای این امر با پیوست فرهنگی الهام گرفته از قرآن تلاش کنیم که نقشی به دوش بگیریم تا بارهای به زمین مانده در این کشور بلند شوند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.