رییس مرکز بهداشت رفسنجان خبر داد: بهره برداری از مجتمع دندانپزشکی رفسنجان در اوایل شهریور ماه

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان از بهره برداری از مجتمع دندانپزشکی رفسنجان در اوایل شهریور ماه خبر داد.

به گزارش « سازش خبر » دکتر احمد جمالی زاده در حاشیه بازدید از روند پیشرفت ساخت این مجتمع اظهار داشت:در راستای طرح تحول سلامت از سال گذشته اقدامات لازم در حوزه دندانپزشکی را شروع کردیم که ابتدا در مراکز روستایی از طریق جذب دندانپزشکان خانواده این طرح شروع شد.
دکتر احمد جمالی زاده افزود: در حال حاضر همه جمعیت روستایی شهرستانهای رفسنجان و انار تحت پوشش برنامه دندانپزشک خانواده هستند که بسیاری از خدمات را بطور رایگان یا با هزینه بسیار پایین و از طریق عقد قرارداد با بیمه ها دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه این کار در شهرها نیز شروع شده است، ادامه داد: علیرغم اینکه در مراکز بهداشتی درمانی شهری نیز دندانپزشک داریم اما تصمیم داریم کلیه واحدهای مذکور را در مجتمع دانپزشکی جدید با ارائه خدمات جدید وکاملتر متمرکز کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از خدمات ما به گروههای هدف شامل کودکان زیر ۱۴ سال و زنان باردار به طور رایگان است و خدمات برای سایر گروهها نیز با تعرفه های دولتی که بسیار ارزان است انجام می گیرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان در ادامه اظهار داشت: کار ساخت مجتمع دندانپزشکی رفسنجان با زیربنای ۴۰۰ مترمربع واقع در خیابان کارگر آغاز شده است.
جمالی زاده افزود: برای ساخت این مجموعه حدود ۴ میلیارد ریال و برای تجهیز آن هم تقریبا سه میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی بیان داشت: ۵۰ درصد هزینه ساخت این مرکز را یکی از خیرین محترم متقبل شده و ۵۰ درصد از اعتبارات طرح تحول تأمین خواهد شد که امیدواریم اوایل شهریور ماه شاهد افتتاح این مجموعه باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اضافه کرد: مجتمع دندانپزشکی رفسنجان ظرفیت ۱۸ یونیت دندانپزشکی را دارد که خدمات رادیولوژی و سایر خدمات وابسته را دارا خواهد بود که در دو شیفت صبح جهت خدمات عمومی و عصرجهت خدمات تخصصی به شهروندان ارائه خواهد داد .

IMG_8949_19584 IMG_9497_19581 IMG_9504_19582دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.