فرماندار رفسنجان:بانک‌ها در ‌زمینه ارائه تسهیلات با سرمایه‌گذاران همکاری کنند

فرماندار رفسنجان گفت: بانک‌ها در زمینه ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران همکاری کنند تا سرمایه‌گذار بی‌انگیزه نشود.

 به گزارش « سازش خبر »حمید ملانوری صبح امروز در جلسه شورای بانک‌های شهرستان رفسنجان اظهار داشت: با توجه به شعار سال انتظار می‌رود، نسبت به عملی شدن اقتصاد مقاومتی اقدام جدی صورت گیرد.

وی بیان داشت: طی دو سال اخیر در شهرستان رفسنجان اقدامات خوبی صورت گرفته و سرمایه‌گذاران زیادی ورود کرده و این انگیزه در سرمایه‌گذاران ایجاد شده است.

ملانوری با اشاره به بررسی ۹ طرح و امضای هفت تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در جلسه ستاد مثلث توسعه اقتصادی دوم مرداد افزود: بخشی از نیازهای سرمایه‌گذاران استفاده از تسهیلات بانکی است و بعضا این تسهیلات یکی از موانع سر راه سرمایه‌گذاران است.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: بخشی از موارد و قوانین در سطح کلان کشور است، اما تا جایی که امکان دارد با بومی کردن قوانین می‌شود از سرمایه‌گذاران حمایت کرد.

ملانوری ادامه داد: کاهش سود سپرده‌ها و نرخ تسهیلات بانکی کار بزرگی بود و بانک‌ها باید نسبت به این قانون عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که از عملی شدن اقتصاد مقاومتی سخن به میان می‌آوریم به این معناست که تمام دستگاه‌های اجرایی، نهادها، سازمان‌ها و مردم حضور خود را نشان دهند.

ملانوری ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردمی است و تمام سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده بر مردمی شدن اقتصاد تأکید دارد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد درون‌گرا و برون زاست و از بانک‌ها تقاضا داریم در روند دریافت وام متقاضیان تسهیل ایجاد کنند.

ملانوری متذکر شد: با توجه به محدودیت اعتبارات، بانک‌های شهرستان در جذب اعتبارات تلاش و همت کنند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.