دود کوره های زغال سوزی سمی و نزدیک مناطق مسکونی بسیار خطرناک است

مهندس حمید ملانوری فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان بر سمی بودن دود کوره های زغال سوزی تاکید کردند و اظهار داشتند وجود کوره های زغال سوزی در حوالی روستا ها و مناطق مسکونی بسیار خطرناک و آسیب های جدی و جبران ناپذیری را بر افراد به وجود می اورد.

به گزارش « سازش خبر » جلسه بررسی و ساماندهی کوره های زغال سوزی شهرستان رفسنجان  با حضور فرماندار، دادستان، جانشین فرمانده انتظامی رفسنجان، رئیس منابع طبیعی، رئیس محیط‌ زیست، بخشدار مرکزی و نماینده بهداشت در محل فرمانداری شهرستان  برگزار شد.

مهندس حمید ملانوری  فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان بر سمی بودن دود کوره های زغال سوزی تاکید کردند و اظهار داشتند وجود کوره های زغال سوزی در حوالی روستا ها و مناطق مسکونی بسیار خطرناک و آسیب های جدی و جبران ناپذیری را بر افراد به وجود می اورد.

وی بیشترین فعالیت کوره های زغال سوزی را در بخش مرکزی و کشکوئیه دانستند و خاطر نشان کردند در آینده نزدیک با بسیاری از بیماری ها در این مناظق شاهد خواهیم بود.

مهندس ملانوری تاکید کردند که در هفته آبنده اراضی ملی توسط منابعطبیعی شناسی و طی مراحل  قانونی کوره های زغالوزی در حال فعالیت را  تا پایان مرداد ماه جمع آوری شوند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد برای  کوره های زغال سوزی باید مکانی دور از سطح شهر و مناطق مسکونی  در نظر گرفته شود تا علاوه اشتغالزایی که افراد زیادی در این کار مشغول هستند از باقی مانده شاخه های خشک که باعث خسارت به مناطع طبیعی و درختان می شود جلوگیری شود

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.