دو مرکز مشاوره در رفسنجان افتتاح شد

مراکز مشاوره نواندیش و سینا صبح امروز در رفسنجان افتتاح شدند.

به گزارش « سازش خبر » باحضور فرماندار و جمعی از مسؤولان محلی صبح امروز مرکز مشاوره نواندیش در مرکز بهداشت شماره دو خیابان ۱۵ خرداد رفسنجان افتتاح شد.

سعید پوررکن‌الدین مسؤول مرکز مشاوره نواندیش در حاشیه این افتتاحیه اظهار داشت: این مرکز دارای بخش‌هایی شامل گروه‌درمانی اعتیاد و سایر گروه‌ها، مشاوره و درمان، آموزشی، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره خانواده،، زوج‌درمانی و آزمون‌های کودک و بزرگ‌سال از جمله آزمون هوش است.

وی بیان داشت: در جامعه امروزی با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف در حال انجام است و زندگی‌ها ماشینی شده است، مردم نیاز به روانشناس و خدمات روانشناختی دارند.

مسؤول مرکز مشاوره نواندیش رفسنجان ادامه داد: در بحث روانشناسی دو نکته حائز اهمیت است، انگ‌زدایی نکته اول است که باید در جامعه صورت گیرد و برخی ترس از انگ دارند که اگر به مشاور مراجعه کنند، انگ بیماری و مشکلات خاص روانی به آنها زده می‌شود.

مسؤول مرکز مشاوره نواندیش رفسنجان تصریح کرد: این بر عهده روانشناسان است که در جامعه در این زمینه انگ‌زدایی کنند.

پوررکن‌الدین افزود: داشتن دانش و تخصص در زمینه روانشناسی نکته مهم دیگری است که برای جلوگیری از آسیب به مردم و هویت روانشناس لازم است.

وی با اشاره به اینکه برخی حتی دو واحد روانشناسی پاس نکردند، اما در حیطه‌های بسیار حساس از جمله زوج‌درمانی و خانواده دخالت می‌کنند، بیان کرد: این رفتارها سبب از هم پاشیدن کانون خانواده‌ها می‌شود و این افراد مشاوره و روان‌درمانی را به بازی گرفته‌اند.

این مسؤول ابراز داشت: مشاوره با نصیحت‌کردن متفاوت است و جای تعجب دارد، برخی افراد با سرنوشت یک زوج بازی می‌کنند.

مسؤول مرکز مشاوره نواندیش رفسنجان متذکر شد: نباید رفتاری صورت گیرد که سبب کاهش اعتماد به روانشناسان شود و جامعه باید با تخصص‌گرایی پیش رود.

همچنین مرکز مشاوره ژنتیک سینا در خیابان امام‌ خمینی (ره) رفسنجان افتتاح شد.

مهران حبیب‌زاده مسؤول این مرکز اظهار داشت: بیماری‌های ژنتیک شیوع پیدا کرده و مشاور ژنتیک راهنمایی‌های لازم را قبل از ازدواج انجام تا معلولیت‌ها را پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه قبل از ازدواج این مشاوره‌ها انجام می شود و کسانی که معلولیت‌های ذهنی و جسمی دارند مورد این آزمایش‌ها قرار می‌گیرند.

محمود حیدری رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در این مراسم افتتاحیه گفت: این دومین مرکز مشاوره ژنتیک در رفسنجان است.

منبع : فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.