امام ‌جمعه رفسنجان تأکید کردلزوم استفاده از ابزارهای فرهنگ‌ساز برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه

امام‌ جمعه رفسنجان بر لزوم استفاده از ابزارهای فرهنگ‌ساز برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه تأکید کرد.

به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه صیانت از حریم عمومی با موضوع عفاف و حجاب در فرمانداری اظهار داشت: رعایت حجاب از مصداق‌های امنیت در جامعه است.

وی بیان داشت: با توجه به واقعه عظیم مسجد گوهرشاد و عمق عظیم حادثه که تنها یک هزار و ۲۰۰ نفر اسیر داشته و با این واقعه بین دو تا ۵ ‌هزار نفر کشته شدند و هیچ شناسایی از کشته شده‌ها نشده است، نشان داد مردم آن روز جان خود را دادند تا از بی‌حجابی در جامعه جلوگیری شود.

امام ‌جمعه رفسنجان تصریح کرد: این امکانات آن روز نبود اما مردم غیرت دینی داشتند و جلوی کشف حجاب گرفته شد، توطئه‌ای که می‌خواستند در تمام کشور پیاده کنند خنثی شد.

وی افزود: در رفسنجان نیز کشف حجاب انجام نشد و زنان ما به امر حجاب پایبند بودند و این شهرستان از کشف حجاب مصون بود.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: امروز دوباره کشف حجاب شده که شاید حاصل سهل‌انگاری و غفلت یا کارهای شعاری بوده یا اینکه به وظایفمان درست عمل نکردیم.

وی ادامه داد: بدترین جاهایی که بدحجابی مشاهده می‌شود فرودگاه‌ها، پایانه مسافربری، پارک‌ها و … می‌بینیم که گویا جهنم است که البته در کنار این‌ها آدم‌های خوبی هم هست.

رمضانی‌پور اذعان کرد: با کمال بی‌شرمی خادمان پرواز خودشان بی‌حجاب هستند اما به مسافران می‌گویند حجاب خود را رعایت کنید، لذا شرکت‌های هواپیمایی باید رعایت کنند و به این مسائل اهمیت دهند.

وی‌ بیان کرد: به اسم نباید مسلمان باشیم، بلکه رسماً و در عمل باید مسلمان باشیم، رئیس اداره‌ای که کارکنان زن خود را بدحجاب می‌بیند اما تذکر نمی‌دهد، نشان از درست عمل نکردن است، ما در رفسنجان زورمان به این مانکن‌ها نرسید.

رمضانی‌پور اضافه کرد: در رفسنجان نباید اینگونه مانکن‌ها وجود داشته باشد، وضع این شهر مذهبی نباید اینگونه باشد و چهره غیراسلامی ایجاد شود.

امام‌جمعه رفسنجان تأکید کرد: بدحجابی برای خواهران و برادران است، باید به مردان هم تذکر داده شود، ما باید در زمینه‌های مختلف کار می‌کردیم تا بدحجابی ترویج نیابد.

وی متذکر شد: بی‌غیرتی در جامعه سرایت کرده و ما توجهی که باید نداریم، اهل خود را باید از آتش جهنم حفظ کنیم و نجات دهیم و مراقب باشیم.

رمضانی‌پور با بیان اینکه برپایی این جلسات بسیار خوب است، تأکید کرد: فقط شعاری نباشد بلکه مصوبات جلسه‌ها عملی شود، در فرودگاه، راه‌آهن، پارک‌ها و ترمینال و … تذکر داده شود و با بدحجابان برخورد لسانی شود.

وی گفت: افراد هر جا بفهمند با بدحجاب‌ها برخورد می‌شود مراقبت می‌کنند و با وضعیت نامناسب در آن محل حاضر نمی‌شوند، لذا باید از ابزارهایی که در دست داریم استفاده کنیم و غیرتمان تحریک شود تا نسبت به بخش حجاب و عفاف که بهترین خاستگاه امنیت عمومی است، کار کنیم.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.