امام جمعه رفسنجان:غفلت از کارهای فرهنگی در مبارزه با اعتیاد صورت گرفته است

امام جمعه رفسنجان گفت: این سال‌ها به جای کار فرهنگی با قوه قهریه با معتادان برخورد و از کار فرهنگی غفلت شده و اگر هزینه‌هایی که صرف مبارزه شده، صرف کارهای فرهنگی می‌شد، این همه شهید در راه مبارزه با مواد مخدر نداشتیم.

 به گزارش « سازش خبر »صبح امروز با حضور مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رفسنجان در فرمانداری برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور در این جلسه با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر باید از چند ۱۰ سال پیش فرهنگ‌سازی می‌کردیم، اظهار داشت: سن اعتیاد رو به کاهش است و به زیر ۲۰ سال رسیده است.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: این سال‌ها به جای کار فرهنگی با قوه قهریه برخورد و از کار فرهنگی غفلت شده و اگر هزینه‌هایی که صرف مبارزه شده، صرف کارهای فرهنگی می‌شد، این همه شهید در راه مبارزه با مواد مخدر نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر کاری انجام می‌شد که تقاضای مواد کم بود، مواد فروشی نبود و امروز باید شاهد کاهش آمار معتادان به جای افزایش آن بودیم.

رمضانی‌پور با تأکید بر اینکه در زمینه مبارزه با مواد مانند قلیان باید کار فرهنگی انجام دهیم، عنوان کرد: برای همه چیز پول است، اما برای کار فرهنگی نیست و درصدی هم که برای کار فرهنگی ادارات اختصاص می‌یابد، صرف جشن‌ها می‌شود.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: مسؤولان قوا باید تدبیر و راه‌کار ویژه‌ای ارائه دهند و بودجه‌ای برای این مهم اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: اگر قرار است، این جلسه به نتیجه‌ای برسد، باید واقعاً راهبرد ارائه دهیم، اگر بخواهیم بساط ابزارآلات مواد مخدر را جمع کنیم، باید از همین امروز شروع کنیم تا طی دوسه سال آینده با رویکرد فرهنگی تعداد معتادان جامعه را کم کنیم.

رمضانی‌پور با بیان اینکه بسیاری از گرفتاری‌های جامعه که دامنگیر خانواده‌ها شده از اعتیاد است و فقر و نابودی خانواده‌ها را در پی دارد، متذکر شد: ما نیز در فرهنگ‌سازی همکاری می‌کنیم تا این معضل از سطح جامعه برچیده شود.

منبع فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.