بی‌صداقتی و بهره‌برداری برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب رفسنجان از سخنان امام جمعه در یک دیدار خصوصی

برخی احزاب اصلاح‌طلب از دیدار خصوصی با امام جمعه رفسنجان با چینش دلخواه از سخنان امام جمعه، بی‌صداقتی خود را نشان داده و از آن بهره‌برداری کردند.

به گزارش  « سازش خبر »  صبح پنج‌شنبه هفته گذشته نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب با امام‌ جمعه رفسنجان دیداری داشتند که پس از این دیدار گزارشاتی در فضای مجازی و نشریات اصلاح‌طلب منتشر شد که جای تأمل دارد.

گویا دیدار خصوصی بوده و هیچ‌گونه قرار رسانه‌ای شدن در آن وجود نداشته است، اما انتشار این گزارش نشان می‌دهد که قصد و غرضی در کار بوده است.

در این گزارش منتشره به‌ گونه‌ای سخنان امام‌ جمعه را چینش کرده‌اند که منفعتی ببرند و مخاطب را از اصل موضوع دور سازند، حرف‌هایی در این گزارش از میان سخنان امام‌ جمعه را برجسته کرده‌اند که از اساس مغرضانه بوده و این مهم در گفت‌وگویی که با حجت‌الاسلام رمضانی‌پور در دفتر ایشان انجام شد، مهر تأیید خورد.

جالب این جاست که رسانه‌ها بدون پرداختن به برخی  سئوالاتی که از رمضانی‌پور داشتند و تنها جواب‌ها را برجسته کردند و فقط جواب را نوشتند، البته بعضی سئوالات که به صلاح خود می‌دانستند، مطرح شده است.

برای روشن شدن موضوع تعدادی از خبرنگاران با امام‌ جمعه دیدار کردند تا اصل مطلب با صداقت کامل مطرح شود و این گزارش بنا به پیگیری خبرنگاران به منظور تنویر افکار عمومی تهیه و تنظیم شده است.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امروز در جمع این خبرنگاران با بیان اینکه یکی از نمایندگان عضو شورای اصلاح‌طلبان مراجعه کرد و درخواست دیدار خصوصی داشت، اظهار داشت: قرار بود، این دیدار مانند یک میهمانی خصوصی باشد نه جلسه عمومی و رسانه‌ای که انتشار این مطالب عدم صداقت در رفتار و گفتار برخی احزاب اصلاح‌طلب را می‌رساند.

وی ادامه داد: در این دیدار خصوصی هرچه از من سؤال شد، جواب دادم و به‌گونه‌ای نبود که مطلبی را خودم آغاز کنم و پایان دهم، ولی مطالبی که در فضای مجازی مطرح شد، کاملا با صحبت‌هایی که من داشتم، تفاوت دارد، من در مورد مردم و کشور این مطلب را که «الحمدلله جمهوری اسلامی و مردم احزاب را برنمی‌تابند و به خاطر احزاب رأی نمی‌دهند، یک یا چند نفر که همه مردم محسوب نمی‌شوند، مردم کار را می‌پسندند و رأی می‌دهند»، مطرح کردم، اما در رسانه‌ها شیطنت شد.

رمضانی‌پور تصریح کرد: این عدم امانت‌داری میهمانان جلسه بود و اگر با این روحیه فکر می‌کنند در آینده کشور تأثیرگذار باشند و به عنوان احزاب فعال در جامعه عمل کنند، قطعا به جایی نخواهند رسید.

وی با اشاره به حضورش در افتتاح پایگاه خبری جبهه اصلاحات در رفسنجان که اوایل ماه مبارک رمضان صورت گرفت و دیگر محافل و مجالس، خاطرنشان کرد: تأکید ما در تمام جاها داشتن صداقت و انجام عمل صادقانه بوده، سوءاستفاده خبری از جملات و سخنرانی‌ها کار به‌ جایی نمی‌برد، باید در رسالت خبری از جوسازی‌های خبری و رسانه‌ای خودداری شود.

امام‌جمعه رفسنجان با اذعان بر اینکه این بزرگواران در دیدار خصوصی نه به رسالت حزبی و نه به رسالت خبری خود عمل کردند، افزود: رسانه‌هایی که مطالب این احزاب را تعقیب می‌کنند نیز صادقانه عمل نمی‌کنند.

وی به سؤال دیگری که این میهمانان خصوصی در جلسه در مورد عمکلرد نمایندگان شهرستان مطرح کرده بودند، اشاره کرد و خدمات دکتر حسینی و دکتر آذین نمایندگان سابق و اسبق این شهرستان را یادآور شد.

امام‌جمعه رفسنجان همچنین یادآور شد که در دوره نمایندگی آذین کارهای بزرگی انجام شد و حیات دارند، اگر از صنایع شهرستان به‌ویژه مجتمع صنعتی حمایت می‌شد، امروز بسیاری از این کارخانه‌ها تعطیل نبود ، از دوره نمایندگی آذین با همراهی فرماندار و امام‌جمعه و همچنین نماینده فعلی مشکلات این واحدها بررسی و پیگیری می‌شود که امیدواریم به نتیجه برسد.
رمضانی‌پور در ادامه تأکید کرد: افرادی که می‌خواهند در شهر کار کنند، باید صداقت داشته باشند، تصریح کرد: اگر صداقت وجود نداشته باشد، پیشرفتی حاصل نمی‌شود.

سران فتنه قصد براندازی نظام را داشتند

وی با اشاره به سئوالی در مورد حصر خانگی سران فتنه نیز گفت: من سخنان اخیر مقام معظم رهبری که با صراحت بیان کردند، اصحاب دولت به گونه‌ای عمل نکنند که فتنه‌گران از آن بهره‌برداری کنند را تکرار کردم، ایشان همچنین بیان کردند که بعضی دنبال این هستند که بگویند فتنه‌ای نبوده در حالیکه سال ۸۸ این‌ همه خون به دل امت حزب‌اللهی ایران رفت و خسارات زیادی بر نظام وارد شد که جبران‌ناپذیر است.

وی اضافه کرد: اصحاب فتنه دنبال براندازی نظام بودند که جرم براندازی نظام قطعا کمتر از اعدام نیست.

اما یکی دیگر از مطالبی که در گزارش اصلاح‌طلبان آمده است، خرده گرفتن امام‌ جمعه به برخی افراد بود، همان کسانی  که امروز استخوان در گلوی نظام هستند، اما از طرفی همراهی کردن امام‌ جمعه با این افراد بود که برای روشنگری مطلب امام‌ جمعه پاسخ داد: اگر همراهی با برخی افراد دارم، دلیلش ترجیح دادن مصالح عالی شهرستان است که آن را به خواسته‌های درونی خودم ترجیح دادم، هرگاه مسؤولی به رفسنجان بیاید او را به دلیل مصالح شهرستان همراهی خواهم کرد.

این روزها در رفسنجان برگزاری کنسرت‌های موسیقی چالشی شده که عده زیادی خواهان عدم برگزاری آن هستند اما عده‌ای نیز می‌خواهند به بهانه دور شدن جوانان از اعتیاد و قلیان این کنسرت‌ها برگزار شود، امام‌ جمعه رفسنجان از جمله مخالفان برگزاری کنسرت‌هاست، چراکه او در واقع فعل حرامی را جایگزین فعل حرام دیگر می‌داند.

در این گزارش از خنده اصلاح‌طلبان برای مطرح کردن پرورش بلدرچین سخن به‌ میان آورده شده که بازهم نقص در اصل مطلب را می‌رساند به راستی مگر کار پرورش بلدرچین خنده‌دار است.

رمضانی‌پور ابراز داشت: در پاسخ به موضوع کنسرت موسیقی اشتغالزایی و ایجاد فرصت‌های شغلی گفتم، ترویج فرهنگ موسیقی که هم کاری حرام است و هم به جای کار حرام دیگری به‌ کار برده شود، خنده‌آور است، «شغل‌های زیادی از جمله تولیدات گلخانه‌ای، پرورش قارچ، بلدرچین و … وجود دارد که مورد استقبال شهروندان هم قرار گرفته است».

اصلاح‌طلبان از سوژه همیشگی خود هم غافل نشده و به احمدی‌نژاد نیز پرداخته بودند و از کلمه غلط‌کاری او استفاده کرده بودند.

امام‌ جمعه رفسنجان توضیح داد: من در جواب حرف آنها که گفتند احمدی‌نژاد غلط‌کاری‌های زیادی داشت با لفظ خودشان پاسخ دادم «دیگر رؤسای جمهور هم غلط‌کاری‌هایی داشته و دارند»، معنای غلط یعنی اشتباه و اگر احمدی‌نژاد اشتباهاتی داشته دیگران هم داشتند.

رمضانی‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: حمایت من از جوانان انقلابی و حزب‌اللهی همیشه بوده و همان طور که رهبر انقلاب فرمودند، من هم به عنوان سرباز کوچک ولی‌امر مسلمین جهان از افراد دارای روحیه جهادی، بسیجی و حزب‌اللهی حمایت خواهم کرد، چرا که هرجا نیاز بوده همین جوانان به عنوان پیشتاز، جان‌نثار و جان برکف در صحنه‌ها حاضر بودند.

وی ادامه داد: البته که در بین اصلاح‌طلبان هم خانواده شهدا هستند و افرادی بسیجی، ولایی و دارای روحیه جهادی وجود دارد.

رمضانی‌پور با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور و اعضای دولت اگر خالصانه و معتقدانه به ولایت گوش فرامی‌دادند و آن چه که منویات مقام معظم رهبری هست به آن عمل می‌کردند از جمله اقتصاد مقاومتی، امروز در کشور نیاز به برجام که به‌دنبال آن ممکن است، طمع‌های دیگری دشمنان به نظام پیدا کرده‌اند وجود نداشت و تحریم‌ها هیچ اثری بر روی تمام کارکردهای نظام نمی‌گذاشت.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی پرقدرت‌تر از هر زمان در تمام عرصه‌ها پیشتاز است، اما در عرصه اقتصادی کم‌کاری‌ها و سوء مدیریت‌هایی از طرف مسؤولان فعلی و قبلی وجود داشته که وضع معیشتی مردم دچار چالش شده است که امیدواریم دولت در این راستا در باقیمانده عمر خود همچون که رئیس‌جمهور  گفته است، قدمی برداشته شود و وضع معیشت مردم اصلاح شود.

منبع : فارس


2 دیدگاه برای “بی‌صداقتی و بهره‌برداری برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب رفسنجان از سخنان امام جمعه در یک دیدار خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.