برنامه های جشنواره بازی های بومی محلی کشور در نوق و فردوس هم برگزار می شود

فرماندار رفسنجان جشنواره بازی‌های بومی محلی کشور و اجرای برنامه در نقاط مختلف شهرستان رفسنجان در بخش های نوق فردوس و کشکوئیه و جشن ملی پسته دیگر برنامه‌ای است که در قالب این همایش خواهد بود

به گزارش « سازش خبر »حمید ملانوری فرماندار رفسنجان  در  جلسه هماهنگی مجموعه دانشگاهی و ادارات آموزش و پرورش شهرستان برای «همایش رفسنجان، تدبیر، تلاش و توسعه اظهار» داشت: به فرمایش  و تاکید رهبر انقلاب  عزم ملی و مدیریت جهادی و همچنین وحدت دولت و ملت و اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل  از تمام ظرفیت های شهرستان برنامه ای برای سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی برای شهرستان طراحی کرده ایم تا برای رشد و توسعه شهرستان اقدامی انجام داده باشیم.

فرماندار رفسنجان در ادامه افزود  متاسفانه شهرستان رفسنجان  در حوزه  فرهنگی و اقتصادی رنج می برد .

ملانوری تاکید کرد برای خروج از این بحران ها باید با تلاش و همکاری تمامی دانشگاه ها ها و ادارات آموزشی و از تمامی ظرفیت های موجود در شهرستان استفاده کرد تا آینده روشن برای افراد و شهرستان  برنامه ریزی و انجام شود.

وی تصریحکرد باید در همایش رفسنجان تدبیر تلاش و توسعه که در شهریورماه در رفسنجان برگزار خواهد شد از تمامی نخبه ها ؛ سرمایه گذاران و افرادی که می توانند در پشرفت شهرستان از داخل و خارج از کشور دعوت ؛ مشاوره و همکاری شود.

ملانوری اضافه کرد همایش از ۹ کمیته اجرای و ۱۰ کمیسیون تخصصی تشکیل شده است و برپایی نمایشگاه توانمندی های شهرستان از تولیدات داخلی و خانگی ؛اختراعات؛ صنایع دستی گرشگری  و .. . نقش مهمی در همایش و ظرفیت های شهرستان  خواهند داشت.

فرماندار شهرستان رفسنجان برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی کشور با حضور ۶۰۰ شرکت‌کننده از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود .

ویدر ادامه بیان داشت در حاسشه همایش  شاهد حضور گروه‌های موسیقی همراه با جشنواره بازی‌های بومی محلی کشور و اجرای برنامه در نقاط مختلف شهرستان رفسنجان در بخش های نوق فردوس و کشکوئیه و  جشن ملی پسته دیگر برنامه‌ای است که در قالب این همایش خواهد بود

فرماندار رفسنجان تاریخ برگزاری همایش را  ۲۴ شهریور افتتاحیه در خانه  تاریخی حاج آقا علی  و همزمان  با برگزاری بازی‌های بومی محلی است و ۲۵ شهریور جشن ثبت ملی پسته برگزار و تا دو روز بعد برنامه‌های فرهنگی هنری ورزشی از جمله شو اسب و شترسواری که ظرفیت‌های شهرستان را به نمایش می‌گذارد،  روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور را ویژه همایش دانست که با حضور مسؤولان استانی و کشور  برگزار می شود.

خبرو تنظیم : مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.