جامعه ای سالم؛ جامعه موفقی می شود

حمید ملانوری عنوان کرد جامعه ای موفق خواهد بود که جامعه ای سالم باشد و باید برای داشتن جامعه ای عاری از مواد مخدر و معضلات اجتماعی که مهمترین ان ها موا مخدر می باشد باید تلاش کرد

به گزارش « سازش خبر » به مناسبت روز جهانی مبارزه با  مواد مخدرهمایش مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر با حضور مسولین در محل فرمانداری شهرستان رفسنجان برگزار شد.

حمید ملانوری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان  ضمن قبولی طاعات و عبادات و عرض تسلیت ایام شهادت و عزاداری حضرت امیرالمونین (ع) اظهار داشت : امروزه انگیزه جدی دشمنان و قدرت های جهانی از بین بردن نیروی جوان ؛ افراد ، و نظام جمهوری اسلامی است و مواد مخدر یکی ازبرنامه هایی دشمنان می باشد.

۶۳ce8265-70a2-49d4-aa77-b84e63524be0

 

وی در ادامه به ورود آمریکا  به افغانستان اشاره کردندو گفتند : از مهمترین اهداف آمریکا به کشو های همسایه تولید و توزیع مواد مخدر در کشور می باشد.

معاون استاندار بیان داشت : جامعه ای موفق خواهد بود که جامعه ای سالم باشد و باید برای داشتن جامعه ای عاری از مواد مخدر و معضلات اجتماعی که مهمترین ان ها موا مخدر می باشد باید تلاش کرد

ملانوری بعد از سه بحران جهانی که فقر ؛ نابودی محیط زیست ؛ تهدیدات اتمی اعلام شده است  چهارمین بحران جهان را مواد مخدر دانست و تصرییح کرد طبق آمار سازمان ملل بیش از  ۲۴۰میلیون نفر برای یک  هم مواد مخدر استفاده کرده اند و این یک بار مصرف مواد مخدر زمینه به گرایش مصرف مواد مخدر را ایجاد می کند.

 

۳f816d06-678c-4b59-a158-1e8a2170c801

 

فرماندار شهرستان رفسنجان  خاظرنشان کرد متاسفانه با تبلیغات و جریان سازی به گرایش به مصرف مواد مخدر افرداد تحصیل کرده و دانشجو هم به مواد مخدر مخصوصا مواد روان گرارن  گرایش داشته باشند و باید برای کاهش و پیشگیری جدی تر عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد تقاضا مصرف مواد مخدر در جهان باعث شده  تا برای بیش از  ۱۰۰ میلیون نفر قاچاقچی حرفه ای  شغل ایجاد و حدود ۴۵۰ نوع مواد روان گردان تولید و توزیع شود .

 

a061d90e-b49c-42b5-8292-405ba7cea5af

 

ملانوری اضافه کرد طبق آمار سود خالص ناشی از تجارت مواد مخدر بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیار دلار و بعد از تجارت اسلحه ؛ نفت و توریست  تجارت مواد مخدر چهارمین سو آوریدر تجارت جهانی و بعد از تصادفات ؛سکته های قلبی و سوختگی مصرف بیش از حد یا ناخالصی مواد مخدر چهارمین عامل بزرگ مرگ و میر اعلام شده است.

معاون استاندار  در ادامه تصریح کرد در بخش مبارزه با مواد مخدر در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد هزینه حسارت حمل به دولت وارد شده است که با این هزینه آمار می توانستیم بیش از ۱۰۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کنیم.

 

dcc45394-c5ea-41ea-98aa-c57fe44a5f04

 

ملانوری بیان داشت در طول مبازره با قاچاق مواد مخدر بیش از ۴۰۰۰ شهید و ۱۲۰۰۰ جانباز داشته ایم ولی باز شاهد قاچاق؛ توزیع و مصرف مواد مخدر هستیم

وی به تلاش و همکاری بیشتر ادارات ؛ مسئولین ؛ و افراد جامعه در بخش های مختلف مخصوصا فرهنگی ؛ آموزشی تاکید کردند و افزودند همیطور که توانستیم در بخش مبارزه و جلوگیری از سیگار و قلیان که راه ورود به مواد مخدر است  قدم های خوبی و موثری برداریم در فرهنگ سازی ؛ پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر هم موفق باشیم

 

 

aabe6caa-d8ff-41be-9c43-b529974a2d7e

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.