از زمان فعالیت ستاد مثلث توسعه اقتصادی شهرستان ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان امضاشده است

فرماندار شهرستان رفسنجان : از زمان فعالیت ستاد مثلث توسعه اقتصادی شهرستان ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان امضاشده است

 به گزارش « سازش خبر »حمید ملانوری فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در جلسه ستاد مثلث توسعه اقتصادی این شهرستان اظهار داشت:ستاد مثلث توسعه اقتصادی در سال ۹۳ توسط  مهندس رزم حسینی استاندار  کرمان برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد انگیزه و امید بین مردم و سرمایه گذاران پیشنهاد و شروع به فعالیت کرد.

 وی افزود از زمان شروع به فعالیت ستاد مثلث توسعه اقتصادی کارهای خوبی با همدلی و وحدت بین مسؤولان و بخش خصوصی ایجاد شداست و تاثیرات مثبتی را برای شهرستان داشته است.

ملانوری خاطر نشان کرد :  تا به امروز ۴ هزار و  ۳۰۰ میلیارد  تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان  امضاء شده است و در صورتی که در ۱۰ سال قبل فقط ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته بود و این نشان می دهد ستاد مثلث توسعه اقتصادی شهرستان توانسته انگیزه ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به جریان سرمایه‌گذاری را ایجاد کند.

فرماندار رفسنجان افزود در راستای کمک به تولید، کمک به سرمایه‌گذار و رفع موانع تولید گام‌های مهمی برداشته شده است.

وی تصریح کرد : یکی از کارهایی مهم و اساسی  که در استان انجام شد انتخاب شهرستان قلعه‌گنج به عنوان شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی بود و بنیاد مستضعفان مجری  که مجری این طرح بود انتخاب شد که اقدامات موثری را برای این شهرستان محروم صورت گرفته است و  حتی مردم قلعه گنج با سپرده گذاری یارانه ها هرماه  در صندوق یکی از شرکت ها سهیم و سهامدار شده اند.

وی بیان کرد: کارشناسان معتقدند که بهترین کار هدایت یارانه بگیران به سمت سرمایه‌گذاری است.

ملانوری خاطر نشان کرد : یکی دیگر از ایده های استاندار  تقسیم استان به هشت منطقه بود که برای هر منطقه یک سازمان یزرگ اقتصادی را به عنوان معین اقتصادی منطقه انتخاب کرد.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد  : شهرستان‌های رفسنجان، انار و شهربابک به عنوان منطقه شش انتخاب شدند و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران معین منطقه  شش انتخاب شده است.

وی در پایان افزود : با توجه به نیاز سرمایه گذاران در بخش خصوصی به تسهلات بانکی یکی دیگر از کارهای انجام شده در استان و  رفسنجان اعطای تهسیلات به سرمایه گذاری بخش خصوصی بود که  با هماهنگی استاندار با بنیاد علوی و بانک سینا است که بر اساس آن طرح‌هایی که در ستاد مثلث توسعه مطرح و نیاز به تسهیلات بانکی دارند از طرف بانک سینا این تسهیلات در اختیارشان قرار می‌گیرد.

خبر  وتنظم مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.