جشنواره بازی های بومی و محلی با حضور ۶۰۰۰ نفر از سراسر کشور در رفسنجان برگزار می شود

قرماندار رفسنجان خبر داد: جشنواره بازی‌های بومی محلی از جمله برنامه‌های جنبی همایش است که با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در جلسه شورای اداری این شهرستان با تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: با انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای دشمنان ناامید شدند.
وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنی جلوگیری از تهدیدات است به ویژه در زمینه اقتصادی باید بتوانیم مقاوم باشیم.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: باید با اقتصاد مقاومتی قدرت برگشت‌پذیری را بالا ببریم و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و منابع انسانی اقتصاد را مقاوم کنیم.
ملانوری ادامه داد: یکی دیگر از رویکردهای اقتصاد مقاومتی درون‌زایی و برون‌گرایی است.
وی به رویکرد دانش‌بنیانی اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های دانشگاهی باید استفاده کنیم و اقتصاد را علم محور کنیم.
ملانوری با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی مردمی بودن مهم است، گفت: ظرفیت‌های بخش مردمی زیاد است و می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.
فرماندار رفسنجان ابراز داشت: با توجه به خشکسالی‌ها و تک‌محصولی بودن اقتصاد شهرستان باید راهکارهایی مناسب برای خروج از این چالش پیدا شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا در شهریور ماه سال جاری همایش رفسنجان، تدبیر، تلاش و توسعه را برگزار و در آن از نخبگان حوزه‌های مختلف شهرستان که در داخل و خارج از کشور به سر می‌برند دعوت شده تا اتاق فکری برای برون‌رفت از از چالش‌های اقتصادی شهرستان پیدا کنیم.
ملانوری همچنین به جشن ملی پسته اشاره کرد و گفت: رفسنجان مهد تولید پسته است و در حال حاضر ۴۶ گونه پسته در این شهرستان تولید می‌شود و بهترین و مرغوب‌ترین پسته را دارد بهترین جایگاه برای جشن ملی پسته است.
وی بیان کرد: جشنواره بازی‌های بومی محلی از جمله برنامه‌های جنبی همایش است که با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از سراسر کشور برگزار می‌شود.
ملانوری بازی‌های بومی محلی را در راستای فرهنگسازی و بازگشت مجدد این بازی‌ها به منطقه دانست و گفت: آسیب‌هایی که از ناحیه بازی‌های رایانه‌ای بچه‌ها را تهدید می‌کند با این فرهنگ‌سازی کمرنگ و  بازی‌های بومی محلی زنده می‌شود.
وی معرفی شهرستان را از مزایای این جشنواره برشمرد و تجلیل از نخبگان، واقفان، سرمایه‌گذاران و… را از دیگر برنامه‌های جنبی همایش رفسنجان، تدبیر، تلاش و توسعه عنوان کرد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.