هیچ‌گونه جوش شیرینی در نان مصرفی رفسنجانی‌ها استفاده نمی‌شود/مردم رفسنجان مطالبه گر نیستند

فرماندار رفسنجان تاکید کرد:
هیچ‌گونه جوش شیرینی در نان مصرفی رفسنجانی‌ها استفاده نمی‌شود/مردم رفسنجان مطالبه گر نیستند

به گزارش خبرنگار« سازش خبر »  حمید ملانوری در جمع خبرنگاران با موضوع کیفیت پخت نان در شهرستان، اظهار کرد: در شهرستان رفسنجان ۳۵۹ واحد نانوایی فعالیت می کنند که ۲۱۶۴ تن آرد در این نانوایی ها توزیع می شود به ازای هر فرد هر کیلوگرم سرانه آرد توزیع می شود.

وی با بیان اینکه ۴۷ تن آرد نیز به صورت خام در روستاهایی که فاقد نانوایی هستند توزیع می شود، تصریح کرد: نظارتهای خوبی در باره پخت نان و عرضه آن انجام می شود و تلاش دستگاههای مسئول این است که نان با کیفیتی در اختبار مردم قرار بگیرد.

فرماندار رفسنجان در پاسخ به سئوالی درباره اینکه کیفیت آرد نانوایی ها بعضاً نامناسب است، گفت: بر اساس بررسی هایی که به طور مداوم داریم تا الان گزارشی نداشته ایم که آرد توزیعی به نانوایی ها کیفیت نامناسبی داشته باشد. آردی که توزیع می شود درصد سبوس گیری آن استاندارد و در کارخانه آرد رفسنجان تولید می شود که از کارخانه های خوب کشور است.

ملانوری با تأکید بر اینکه مشکلی در کیفیت آرد وجود ندارد، عنوان کرد: گلایه های مردم شاید به خاطر کیفیت نان باشد که برمی گردد به نحوه پخت نان، تهیه خمیر، دستگاههای مورد استفاده و زمانی برای پخت استفاده کنند باید در این قضیه تلاش کنند.

فرماندار رفسنجان در پاسخ به این سوال که چرا کیفیت نان در رفسنجان خوب نیست، اظهار داشت: اینکه بگوئیم کیفیت نان اصلا خوب نیست شاید منصفانه نباشد. آرد خوبی توزیع می شود و خیلی از نانوائیها نان خوبی عرضه می کنند اینکه نان کم کیفیت یا بی کیفتی عرضه می شود قابل پیگیری است و همشهریان با تلفن ۱۲۴ می توانند موارد را اطلاع دهند.

ملانوری درباره تخلفات نانوایی ها گفت: مجموع تخلفات در نانوایی ها خام فروشی آرد، کم فروشی، عدم رعایت بهداشت و استعمال دخانیات توسط عوامل نانوایی است.

وی درباره سوال خبرنگاری که مدعی استفاده از جوش شیرین در نان مصرفی در رفسنجان شد، این چنین پاسخ داد: مصرف جوش شیرین در خمیر ممنوع است و ماهانه توسط مرکز بهداشت در این رابطه نمونه گیری می شود در ۳ سال گذشته در نانوایی های شهرستان مواردی از استفاده جوش شیرین دیده نشده است.

ملانوری با بیان اینکه بازرسی از سوی اتحادیه و معاونت بهداشتی به طور ماهانه از نانوایی ها انجام می شود، خاطرنشان کرد: در اینجا از مردم می خواهیم به عنوان ناظر به دستگاه اجرایی کمک کنند. بیش از ۴۰ اتحادیه صنغی وجود دارد که بهترین ناظر و بازرس در مورد هر صنفی مردم هستند.

فرماندار رفسنجان با بیان این مطلب که مردم رفسنجان مطالبه گر نیستند، تصریح کرد: مردم حق دارند از کالای خوب بهره ببرند در این رابطه باید مردم چشم دولت باشند و موارد تخلف را گزارش کنند.

ملانوری با اشاره به اینکه سند امنیت نان تهیه شده است، گفت: دولت مصر است که در رابطه با امنیت غذایی و نان اقدامات موثری انجام دهد که در این راستا به روز کردن و اصلاح برخی خطوط کارخانه آرد رفسنجان در حال انجام است.


دیدگاه برای “هیچ‌گونه جوش شیرینی در نان مصرفی رفسنجانی‌ها استفاده نمی‌شود/مردم رفسنجان مطالبه گر نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.