اتمام پروژه محور نوق – بافق در گرو تامین اعتبار است

فرماندار رفسنجان آسفالت و اتمام پروژه محور نوق به بافق را در گرو تامین اعتبار ملی دانست.

 به گزارش « سازش خبر »حمید ملانوری  فرماندا ویژه شهرستان رفسنجان در خصوص پروژه جاده نوق به بافق اظهار کرد: زیرسازی این محور در حوزه استحفاظی کرمان انجام شده اما متاسفانه به دلیل تامین نشدن اعتبار، آسفالت نشده است.

وی ادامه داد: این محور؛ مسیر ارتباطی نوق رفسنجان به بافق یزد بوده که چندین سال پیش از محل اعتبارات ملی در قالب پروژه های ملی و جاده های بیابانی و کویری اعتبار گرفت.

ملانوری با اشاره به اینکه کل این مسیر زیرسازی و تاسیسات جاده ای نیز در این محور احداث شده است، افزود: هم اکنون این محور آماده برای آسفالت است.

وی ادامه داد: آسفالت این پروژه که از محل اعتبارات ملی تامین می شود از سمت استان یزد آغاز شده و کمی نیز از مرز استان کرمان عبور کرده است.

فرماندار رفسنجان تامین نشدن اعتبار را علت توقف این پروژه دانست و افزود: اعتبار ملی در نظر گرفته شده برای این محور تمام شده و باید در سال های بعدی اعتباری برای این منظور در نظر گرفته می شد.

وی عنوان کرد: در سال های اخیر به دلیل مشکلات در بحث اعتبارات و بودجه ها آسفالت قسمت انتهایی این جاده در قسمت استان کرمان انجام نشد.

ملانوری از پی گیری برای تامین اعتبار پروژه گفته شده خبر داد و گفت: در سال ۹۴ اعتبار کمی برای این منظور در نظر گرفته شد و در جریان این کار راه و شهرسازی به دنبال انتخاب پیمانکار است.

وی با ابراز امیدواری برای اتمام عملیات آسفالت محور نوق – بافق در سال جاری، افزود: این پروژه در سفر اخیر رئیس جمهور به استان کرمان به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار شهرستان معرفی شد.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: امیدواریم به زودی با تامین اعتبار باقی مانده این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

طول محور نوق – بافق ۷۵ کیلومتر است که ۵۵ کیلومتر این محور از سمت یزد آسفالت شده اما ۲۰ کرمان مربوط به استان کرمان با وجود انجام زیرسازی ها تاکنون آسفالت نشده است.

مهر


3 دیدگاه برای “اتمام پروژه محور نوق – بافق در گرو تامین اعتبار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.