بازار بزرگ حاج‌باقر از موقوفات حاج‌باقری کلنگ‌زنی شد/اشتغالزایی ۴۰۰ نفر در بازار حاج‌باقر رفسنجان/فسنجان قطب صنعتی و گردشگری می‌شود

فرماندار رفسنجان گفت: شهرستان رفسنجان قطب صنعتی و گردشگری در کشور می‌شود.

  به گزارش « سازش خبر »پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار و جمعی از مسؤولان بازار بزرگ حاج‌باقر از موقوفات حاج‌باقری کلنگ‌زنی شد.

این بازار در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال ایجاد می‌شود.

بازار حاج‌باقر شامل پارکینگ، بازار، رستوران و … است.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد

اشتغالزایی ۴۰۰ نفر در بازار حاج‌باقر رفسنجان

حمید ملانوری ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی بازار بزرگ حاج‌باقری این شهر اظهار داشت: بزرگترین موضوعی که نظام، دولت و مردم به‌ طور ویژه باید به آن توجه کنند، اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که بهترین راه برای ایجاد اشتغال و کاهش سطح بیکاری و رونق اقتصادی و مقاوم شدن مردم است.

وی تصریح کرد: اگر فقر کم شود و اشتغال رونق گیرد، نشاط و شادابی در جامعه شکل می‌گیرد و آمار بزهکاری کاهش می‌یابد.

ملانوری ابراز داشت: در رفسنجان طرح ستاد مثلث توسعه اقتصادی با حضور مسئولان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حرکتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده است.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: در دو سال اخیر طرح‌های خوبی توسط بخش خصوصی در این ستاد مطرح و بعضی از این طرح‌ها در حال تولید هستند.

وی ادامه داد: مردمی کردن اقتصاد اهمیت زیادی دارد و این به دلیل توانمند بودن مردم، ایده‌های بخش خصوصی و امکانات بخش خصوصی بوده که بیشتر از دولت است.

ملانوری با مقایسه امکانات و اعتبارات دولتی با توان مالی مردمی خاطرنشان کرد: سال گذشته یک هزار میلیارد تومان از ۳۵ هزار تن پسته درآمد مردم بوده در حالی که کل اعتبار شهرستان ۲۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: در سال گذشته که شاهد کاهش تولید محصول پسته بودیم، با توجه به هزینه‌های تولید اما حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خالص درآمد ایجاد شده است.

ملانوری با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان رفسنجان بیان کرد: ایجاد واحدهای خدماتی کمک بزرگی به حوزه گردشگری می‌کند و گردشگران علاوه بر مکان اقامتی و نیاز امنیتی، بخشی از زمان خود را به بازار اختصاص می‌دهد.

وی ابراز داشت: وقف به عنوان کار ارزشی و اعتقادی و یک سرمایه بزرگ در رفسنجان به‌ خوبی از آن بهره‌مند است، حاج‌باقر که ۲۰۰ سال پیش مجموعه را وقف کرده امروز نسل پنجم او و همه مردم از برکات این موقوفه بهره‌مند می‌شوند.

فرماندار رفسنجان گفت: احداث این بازار بزرگ دو اتفاق بزرگ را سبب می‌شود، اول اینکه تابلوی این بازار به نام حاج‌باقر بنا و نام او مجدد زنده می‌شود و دوم کمک به اشتغال، اقتصاد و رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی است.

وی عنوان کرد: با ایجاد ۱۷۲ واحد تجاری و مکان خدماتی، این بازار نزدیک به ۴۰۰ نفر را مشغول به کار می‌کند.

فرماندار رفسنجان:

رفسنجان قطب صنعتی و گردشگری می‌شود

حمید ملانوری پیش از ظهر امروز در جمع نیروهای انتظامی این شهرستان با گرامیداشت سوم خرداد اظهار داشت: این روز به عنوان روز مقاومت و ایثار نامگذاری شده است.

وی بیان داشت: نظام اسلامی با وجود دشمنی‌های دشمنان با حضور و پشتیبانی مردم توانسته سر پا بایستد در حالی که انقلاب‌های دنیا به مصادره در آمده است، اما این انقلاب ماندگارترین در دنیاست.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنگی نابرابر بر ما تحمیل شد، افزود: با حضور نیروهای مسلح، نیروهای بسیج و مردمی، توانستیم در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کنیم و در این هشت سال شهدا جانبازان و ایثارگران زیادی تقدیم اسلام کردیم.

ملانوری با اشاره برجام و موفقیت در مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی سبب شده بسیاری از کشورهای دنیا برای تجارت و اقتصاد با ما ازهم سبقت بگیرند و ایران امن‌ترین کشور منطقه است.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: برای رونق و رشد اقتصادی شهرستان برنامه داریم و با توجه به ظرفیت‌هایی در این شهرستان وجود دارد، این شهرستان به قطب گردشگری و صنعت کشور تبدیل می‌شود.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف بزرگ به امنیت نیاز داریم، نیروی انتظامی امنیت را تأمین می‌کند و تلاش این نیرو قابل ستایش است.

به گزارش فارس در حاشیه این برنامه اعطای درجه سرهنگ دومی به رضا خلیلی جانشین فرمانده انتظامی رفسنجان صورت گرفت.

منبع : فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.