نشست خواهران بسیجی با محوریت نشانه های ظهور و وظایف اخلاقی در محله صادقیون برگزار شد

با حضور خانم انصاری و جمعی از خواهران بسیجی نشست خواهران بسیجی با محوریت نشانه های ظهور و وظایف اخلاقی در محله صادقیون برگزار شد

 

به گزارش « سازش خبر» در آستانه میلاد آقا امام زمان (عج)نشست حلقه  صالحین با محوریت نشانه های ظهور  و وظایف اخلاقی به همت پایگاه بیسج خواهران  فیض آباد  حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام و با حضور  فرمانده و جانشین پایگاه ومادران و خواهران  در زینبیه محله صادقیون  روستای حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام برگزار گردید.
در این نشست که حلقه سرگروه ها نیز حضور داشتندسخنران مجلس حاجیه خانم انصاری ظهور حضرت حجت(عج)  را از اموری دانست که در اسلام نسبت به آن تأکید شده وگفتند که در حتمیت آن ذره ای شک و شبهه وجود ندارد.باید شب و روز چشم براهش بود همانطور که شیوه اخیار و ابرار بوده است. اگر کسی  آرزوی ظهور ولی عصر (ع) را داشته باشد و به این آرزو بمیرد مثل این است که در خیمه ولی عصر است. کسی که با این تمنا بمیرد مثل کسی است که در راه خدا در رکاب ولی عصر شهید شده است.

 i5ty_darolsadeghiyon

 

خانم  انصاری خانواده را از بنیان های مهم اجتماعی دانست که باید روز به روز و لحظه به لحظه به استحکام آن کوشید و برای تداوم آن اصولی را مد نظر قرار داد که یکی از اساسی ترین اصول رعایت کردن و احترام گذاشتن به حقوق همسر در خانه که محیط تفاهم و همکاری  می باشد.و اشاره کردند:زندگی زناشویی قوام، تحکیم و استمرارش به محبت، دوستی، تفاهم، احترام متقابل و به رسمیت شناختن و رعایت حقوق همدیگر است. دین اسلام برای آن‌که محیط و اجتماع کوچک خانواده قوام پیدا کند و تداوم یابد، برای هر یک از زن و شوهر حقوقی در نظر گرفته و در مقابل این حقوق وظایفی را نیز برای آنان تعیین کرده است؛ چرا که خداوند هر جا حقی در نظر گرفته، تکلیفی را هم مقرّر نموده است. جا دارد در اینجا برخی از مهم‌ترین وظایف شرعی و قانونی زن در برابر شوهر، یا به تعبیر دیگر؛ حقوق مردان نسبت به زنان را بیان کنم:

  1. پذیرش ریاست شوهر: اگر در زندگی زناشویی و خانوادگی مشکلی و مسئله‌ای پیش آمد، حل آن با نظر نهایی شوهر است.‌ البته این وظیفه شوهر، نباید خارج از حسن معاشرت و معاضدت،‌ شرع و قانون باشد و باعث سوء استفاده شوهر شود.
  2. تمکین زن نسبت به مرد: زن باید در نزدیکی جنسی و دیگر بهره‌های شهوی مرد با او، حالت پذیرش و آمادگی در حد توانایی جسمی و روحی، بنابر انتظار عرف داشته باشد. مگر این‌که دارای عذر شرعی و قانونی مثل عادت زنانگی، مریضی و … باشد.
  3. تبعیت از مرد در محل اقامتگاه و مسکن، مگر این‌که این اختیار را شوهر به زن واگذار کرده باشد و یا خلاف شأن اجتماعی زن باشد و یا ضرر جانی و جسمی برای زن داشته باشد.
  4. تبعیت از مرد، در خروج از منزل و ورود دیگران به منزل،‌ در حد عرف، مگر این‌که برای انجام تکالیف دینی؛ مثل حج واجب و یا برای انجام مداوا، یا ماندن در خانه ضرر جانی، بدنی و شرافتی، ‌برای زن وجود داشته باشد.
  5. تبعیت از مرد در اصل شاغل بودن و نوع شغل، در صورتی که خلاف انتظار عرف زمان، مکان و موقعیت و جنسیت زن و مرد باشد.

 

ejfc_darolsadeghiyon_(2)

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.