جشن میلاد انوار الهی در مدرسه قرآنی حضرت صادق الائمه علیه السلام رضوان برگزار شد/تصاویر

با حضور خانم ملایی مدیر مرکزمشاوره رفسنجان و کارشناس آموزش خانواده رفسنجان؛جشن میلاد انوار الهی در مدرسه قرآنی حضرت صادق الائمه علیه السلام رضوان برگزار شد

  به گزارش  خبرنگار  « سازش خبر » همزمان با سالروز ولادت با سعادت  سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و علمدارکربلا و اسوه وفا و ادب حضرت ابولفضل علیه السلام و زینت عابدین امام سجاد علیه السلام  مراسم جشن با شکوهی در مدرسه قرآنی صادق الائمه  علیه السلام رضوان با پنجمین  جلسه آموزش خانواده  با حضور  معلمین  و مادران دانش آموز با حضور خانم ملایی مدیر مرکزمشاوره رفسنجان و کارشناس آموزش خانواده برگزار گردید. 

خانم ملایی  واقع‌بینی در کشف استعدادها  را یکی از مهم‌ترین وظایف والدین دانست.  و افزودند : اکثر والدین به دلیل این‌که دوست دارند فرزندشان بسیار باهوش باشد و در زمینه‌های خاصی که آنها می‌خواهند مستعد نشان داده شوند، بسیاری از استعدادهای واقعی کودک را نادیده گرفته و تنها به خواسته‌های خود توجه می‌کنند و گاهی از کودک خود انتظارات واهی و نادرست دارند که این کارشان تنها به هرز رفتن استعدادهای واقعی فرزندشان می‌انجامد. خداوند در هر فردی استعدادهای خاصی گذاشته است که او را منحصر به فرد می‌کند پس سعی کنید استعدادهای واقعی فرزندتان را بیابید.

کارشناس آموزش خانواده  خانم ملایی راجع به کمبود محبت و احساس تنهایی شدید در  فرزندان دانست و بیان کردند : اگر کودکان و نوجوانان کمبود محبت احساس  کنند و در برخوردهای اجتماعی، چه در محیط خانه چه در اجتماع ـ از نظر احساسی و عاطفی ـ اقناع نشوند و به سنین بالاتر بروند، دوگانگی شخصیت پیدا می کنند و زمینه های بهتر تربیت و هدایت در آنها کاهش می یابد. در نتیجه، نظام های آموزشی و تربیتی نیز با افرادی سرگردان و عقده ای و بعضا قانون گریز مواجه می شوند که نمی توانند کار چندانی برای اصلاح و تربیت آنها انجام دهند.
 خانم ملایی یکی ازمهمترین اهداف  والدین ، ایجاد حس استقلال در فرزندان دانست.

 وی در ادامه خاطر نشان کرد ما باید به فرزندان کمک کنیم تا به افرادی غیر وابسته مبدل شوندو بدون کمک ما نیازهای خود را بر طرف سازند.ما نباید فرزندان را بصورت کپی های زنده از خودمات تصور کنیمچرا که آنها انسانهای واقعی اند با خصلتها، تمایلات، احساساتنیازهاو آرزوهای متفاوت روشهای خاصی که کودک را مستقل از دیگران می کند. 

سرکار خانم  اعظم سادات ترابی مدیر مدرسه قرآنی حضرت صادق الائمه علیه السلام رضوان  در پایان  ضمن تقدیر تشکر از والدین گفتند : هدف ما از تشکیل  کلاس های آموزش خانواده این است که ، اولیا از آسیب های اجتماعی که سلامت روانی و اجتماعی دانش آموزان راتهدید می کند آشنا شوند وبتوانند برای مقابله ومصون سازی فرزندان خود در مقابل این تهدیدات اقدامات لازم را بعمل آورند

عکس و خبر :خانم میرزا غفاری

eozd_darolsadeghiyon_(7) k0w1_darolsadeghiyon_(2) r52c_darolsadeghiyon_(8) sklh_darolsadeghiyon_(6) tnoh_darolsadeghiyon_(5)

 

 

 ،

 


3 دیدگاه برای “جشن میلاد انوار الهی در مدرسه قرآنی حضرت صادق الائمه علیه السلام رضوان برگزار شد/تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.