مادران باردار از خدمات بیمه بهره مند می شوند

مشاور وزیر بهداشت در رفسنجان: مادران باردار از خدمات بیمه بهره مند می شوند

به گزارش « سازش خبر »نجمه تهرانیان مشاور وزیر بهرداشت در آیین تجلیل از ماماهای نمونه و کارشناسان آزمایشگاهی نمونه در سالن زکریای رفسنجان افزود: این برنامه یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت است که می تواند به قشر عظیمی از مادرانی که در حوزه بارداری، کم بضاعت هستند کمک کند.
وی بیان کرد: این قرارداد در ماه گذشته با همت وزیر بهداشت و مراکز ذیربط مامایی در شورای عالی بیمه تصویب شد.
مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این طرح به صورت پایلوت در سه استان گلستان، اردبیل و اصفهان ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: ۵۰ هزار ماما در سطح کشور وجود دارد که درصد بالایی از این افراد جذب شده اند و برای جذب تعداد کمی که مورد نیاز مراکز درمانی کشور است می توانیم از مابقی جذب نشده ها بهره مند شویم.
تهرانیان گفت: سال گذشته حدود ۱۱ هزار ماما به عنوان مراقبین سلامت در مراکز بهداشتی شهری و حاشیه شهرهای کشور جذب و به کار گرفته شدند.
وی یکی دیگر از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت را تصویب دکترای مامایی بالینی دانست و افزود: از آنجا که دکترای بالینی به مدت هشت سال در کشور به خدمت رسانی مشغول است ولی این نقش با دکترای بالینی مامایی تفاوت دارد.
مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: تربیت ماماهای بالینی در مقطع دکترا تاثیر بسزایی در ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان و ارتقاء کیفیت مامایی برای مادران باردار و نوزادان دارد.
این جشن به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار و در این آیین از ۱۶ مامای نمونه کشوری و شهرستانی و ۱۲ کارشناس آزمایشگاهی تجلیل شد.
استان پهناور کرمان با ۲۳ شهرستان چهار دانشگاه علوم پزشکی دارد.
یکم تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نام دارد.

منبع : ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.