تولید ۴۶ رقم پسته در مرکز رشد و فناوری پسته رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: در حال حاضر ۴۶ رقم پسته در مرکز رشد و فناوری پسته رفسنجان تولید می‌شود.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در حاشیه جلسه راه‌اندازی باغ موزه پسته رفسنجان اظهار داشت: برخی شهرها با عناوین و القابی شهر خود را به عنوان پایتخت پسته معرفی می‌کنند که در حق رفسنجان جفا می‌شود.

وی با بیان اینکه رفسنجان را در کشور و جهان با نام پسته می‌شناسند و بهترین ارقام پسته در این شهرستان تولید می‌شود، تصریح کرد: ایجاد باغ موزه پسته در این شهرستان و در خور شان محصول پسته در دستور کار است که باید به سرعت این کار انجام شود.

فرماندار رفسنجان افزود: در این باغ موزه هر چه مربوط به پسته است از جمله ادوات تولید و برداشت و فرآوری همه ارقام پسته و همچنین تمام مباحث علمی در این باغ موزه ارائه می‌شود و همچنین تحقیقات و پژوهش‌های حوزه پسته از دیگر محتویات این باغ موزه است.

وی با اشاره به اینکه موافقت‌های لازم با سازمان میراث فرهنگی کشور و استان کرمان انجام شده و باید محتوای آن را ارائه دهیم، خاطرنشان کرد: به گفته مسئولان میراث فرهنگی بنای تاریخی بهترین مکان برای احداث این باغ موزه بوده که به این منظور از باغ میزانی در حمیدآباد با پنج هکتار باغ پسته مثمر، بازدید شده است.

وی گفت: از طرفی مرکز رشد و فناوری پسته هم در موقعیت مناسب‌تری است و در حال حاضر ۴۶ رقم پسته در این مرکز موجود است که می‌تواند در این راستا مؤثر باشد.

منبع : خبرگزاری فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.