وقتی که حفر چاه بهرمانی ها در حریم روستای روامهران قرار است به قتل و خشونت بیانجامد

اهالی روستای روامهران نوق با تجمع مقابل فرمانداری نسبت به صدور حفر چاه بهرمان در حریم روستای روامهران و تضییع حق مردم این روستا تجمع و اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارش « سازش خبر » به نقل از روراستی عده ای از اهالی روستای روامهران نوق مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلشان بودند.

این اهالی در گفت و گو با خبرنگار روراستی به اخذ مجوز حفر چاه بهرمان در حریم روستای روامهران اشاره کردند و آن را غیر قانونی دانستند.

یکی از این اهالی افزود: اگر با وجود حفر این چاه مردم روامهران با کمبود آب مواجه شوند دیگر جایی برای حفر چاه ندارند که این کمبود جبران شود.

این کشاورز به نمایندگی از دیگر اهالی روامهران با ابراز نگرانی از وضعیت موجود خواستار پایان دادن به این مشکل از سوی مسئولان بود و اذعان داشت: اگر به این مشکل رسیدگی نشود سبب خشونت و درگیری اهالی دو روستا خواهد شد؛ چرا که حفر این چاه نابودی ۵۰۰ نفر و تعدادی چاه تلمبه را در پی دارد.

نماینده اهالی روامهران گفت: حرف آخر مسئولان این است که شما اهمیت ندارید، شاید علت آن حضور فلان شخص مسئول در کشور که از اهالی سه قریه است باشد، هیچ کس جوابگو نیست و از اداره آبیاری، بخشداری و فرمانداری به این مشکل رسیدگی نمی کند.

وی همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه چاههای سمت بهرمان متعلق به عده ای از افراد بلندپایه کشور است، اجازه نمی دهند که چاه آب آشامیدنی در بهرمان حفر شود و با یک تماس تلفنی محل چاه را به سمت روستای ما تغییر دادند.

وی اذعان کرد: گویا اگر در درگیری که ایجاد شود و اگر کسی بمیرد هم برای آقایان اهمیت ندارد.

این کشاورز همچنین با اشاره به اینکه کیفیت آب منطقه را بهانه کردند و قصد حفر چاه در حریم روستای ما را دارند، تأکید کرد: ما حاضریم تضمین کیفیت آب منطقه بهرمان را بدهیم و با هزینه خودمان آن را آزمایش کنیم، اگر آب بد بود ما با هزینه خودمان آن را به منطقه خودمان منتقل می کنیم و آب منطقه خودمان را به بهرمانی ها می دهیم.

به گزارش  روراستی این درد و دل ها و خواسته اهالی روامهران حاکی از ایجاد وضعیتی  ناخوشایند در آینده نزدیک دارد و بهتر است مسئولان مربوطه نسبت به حل این مشکل اقدام کنند و از عواقبی که جبران آن سخت خواهد بود جلوگیری کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.