کمبود ۶۰۰ نیرو در آموزش‌ و پرورش رفسنجان

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان از کمبود ۶۰۰ نیرو در آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد.

به گزارش «سازش خبر » سیدکاظم حسینی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست مشترک شورای مؤسسان مدارس غیردولتی با نماینده شهرستان و نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک چهارم دانش‌آموزان رفسنجان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند، در حالیکه میانگین استان کرمان ۱۲ درصد است.

وی بیان داشت: مجتمع علوی رفسنجان با وجود بیش از ۲ هزار دانش‌آموز به اندازه بخش نوق و یا کشکوئیه دانش‌آموز دارد و با توجه به بسته حمایتی که در اختیار مؤسسان گذاشتیم، معلم تأمین می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان با اشاره به اینکه در زمینه مدارس دولتی چالش‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: نخستین چالش این است که بر اساس مصوبه‌ مجلس در سال ۸۷ حداقل ۵۰ درصد هزینه‌ای که برای دانش‌آموزان از سوی دولت پرداخت می‌شود، در اختیار مؤسسات غیردولتی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر قرار بود صندوق توسعه‌ای برای مؤسسان ایجاد شود و وام قرض‌الحسنه ارائه شود که محقق نشد.

حسینی‌پور با اشاره به مشکل دیگری در شهرستان رفسنجان افزود: ضریب دریافت شهریه در مدارس غیردولتی این شهرستان قابل مقایسه با مرکز استان و کشور نیست.

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان خاطرنشان کرد: زمانی که مؤسسان سرمایه‌گذاری می‌کنند باید سودی داشته باشند و توجیه اقتصادی نیز داشته باشد.

وی از پرداخت حقوق کم مدرسان مدارس غیردولتی و عدم بیمه آن‌ها یاد کرد و گفت: مشکلاتی که اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی پیش روی ما گذاشته نمی‌توانیم به دلیل ساعات کاری آن‌ها را بیمه کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان با اذعان به اینکه مؤسسه‌های غیردولتی بار بزرگی از دوش آموزش و پرورش برداشته و در بین معلم‌ها ایجاد رقابت کرده‌اند، متذکر شد: این مؤسسه‌ها نسبت به تأمین معلم و افزایش بازدهی تأثیرگذار هستند.

وی عنوان کرد: امسال آموزش و پرورش رفسنجان، ۶۰۰ نفر نیرو کمبود دارد.

منبع : خبرگزاری فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.