نگاه ما در کرمان توسعه متوازن است/بهره‌برداری از ۱٫۷ هزار میلیارد تومان پروژه در رفسنجان

با حضور امام جمعه فقید کرمان ؛استاندار و فرماندار رفسنجان اولین جلسه شورای اداری شهرستان در خانه حاج آقا علی قاسم آباد برگزار شد

 به گزارش « سازش خبر »  علیرضا رزم‌حسینی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل خانه حاج آقاعلی (بزرگترین خانه خشتی دنیا) اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در استان کرمان از سال ۹۳ از محروم‌ترین منطقه استان کرمان یعنی شهرستان قلعه‌گنج آغاز شده است.

وی بیان داشت: شهرستان قلعه‌گنج، گنج‌های زیادی دارد، اما مردم آن در رنج و سختی به سر می‌برند، بعد از انقلاب اقدامات زیادی برای این شهرستان انجام شده اما محرومیت‌های این منطقه کم نیست.

رزم‌حسینی عنوان کرد: نگاه ما در استان کرمان توسعه متوازن است و قلعه‌گنج امروز یکی از مقاصد گردشگری کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هتل کپری چهار ستاره در هیچ جای ایران وجود ندارد، تصریح کرد: امسال ۶ هزار نفر گردشگر‌ به شهرستان قلعه‌گنج وارد شدند که ۵۰ نفر گردشگر خارجی بودند و در هتل‌های کپری چهار ستاره اقامت یافتند.

استاندار کرمان اذعان کرد: قلعه‌گنج از امن‌ترین شهرستان‌های استان کرمان شده و بنیاد مستضعفان متولی اجرای شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در قلعه‌گنج است که گزارش‌های خود را در این زمینه به مردم می‌دهد.

وی با اشاره به بازسازی باغ فتح‌‌آباد گفت: ۲۶۰ هزار نفر طی مدت ۶ ماه از این باغ بازدید کردند و در ایام تعطیلات نوروزی ۵۷ هزار نفر بازدیدکننده داشته است.

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه رفسنجان جزو مناطق گردشگری کشور می‌شود، گفت: با توجه به ثبت جهانی میمند و اینکه خانه خشتی در رفسنجان به هتل چهار ستاره تبدیل می‌شود، رفسنجان محل تور‌ها برای بازدید از آثار شهربابک و کرمان می‌شود.

استاندار کرمان ادامه داد: مسیر خانه حاج آقاعلی باید به خوبی ساخته و آسفالت شود، زیرا مقصد گردشگری است و باید به خوبی سرویس‌دهی کند.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد

بهره‌برداری از ۱٫۷ هزار میلیارد تومان پروژه در رفسنجان

حمید ملانوری در جلسه شورای اداری این شهرستان در خانه حاج آقاعلی قاسم‌آباد اظهار داشت: مرمت و بازسازی بزرگ‌ترین خانه خشتی جهان در روستای قاسم‌آباد حاجی با زمینه اقتصاد مقاومتی با مدیریت بخش خصوصی در حال انجام است.

وی بیان داشت: در ۱۰ سال گذشته در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان سرمایه‌گذاری شده در حالی که از ابتدای ایجاد ستاد مثلث توسعه اقتصادی در رفسنجان ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه همراهی و همدلی سبب ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران شده است، تصریح کرد: تاکنون یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه‌ کوچک و متوسط در شهرستان رفسنجان به بهره‌برداری رسیده است.

امام جمعه کرمان:

شرایط خشکسالی کرمان بالاست

آیت‌الله سیدیحیی جعفری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در خانه حاج آقاعلی این شهر با تقدیر از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان برای مرمت این بنای تاریخی اظهار داشت: این کار دارای جزای خیر است.

وی با اشاره به روایتی از امام حسین (ع) تصریح کرد: حضرت فرمودند «علم و دانش، منشا و ریشه شناخت و آگاهی و معرفت است، اگر انسان عالم نبوده و با علوم مختلف مانوس نباشد هرگز به بصیرت نمی‌رسد».

جعفری ادامه داد: یکی از اساسی‌ترین مسائل در زندگی مسلمانان به ویژه شرایط کنونی کشور، قناعت و درست مصرف کردن است.

وی خاطرنشان کرد: نعمت‌های خدا را باید درست مصرف کنیم در وضو و سایر شست‌و‌شوها باید دقت کنیم به ویژه شرایط خشکسالی که در استان کرمان زیاد است.

جعفری ابراز داشت: اگر کسی به ما تذکر و نهی می‌دهد، نباید ناراحت شویم چرا که دوست واقعی ما است، کسی که تجربه داشته باشد عالم‌تر است.

مدیرکل اوقاف کرمان:

مرمت بزرگترین خانه خشتی جهان ۸۰ درصد پیشرفت دارد

حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل خانه تاریخی حاج‌ آقا علی اظهار داشت: وقف باقیات و صالحات برای واقفان است.

وی بیان داشت: خانه حاج آقا علی ۱۴ هزار مترمربع مساحت و ۷ هزار مترمربع زیربنا دارد که دارای دو شاه‌نشین، حوضچه، شربت‌خانه ‌و … است.

قاسمی‌زاده تصریح کرد: با مرمت این بنا ۸۵ اتاق حاصل می‌شود و دارای ۱۹ سوئیت برای تبدیل شدن به هتل چهار ستاره است.

وی گفت: سالن غذاخوری ۳۵۰ نفره، ۱۲ اتاق خواب، کافی‌شاپ‌، سالن ورزشی و تالار در آینده به مجموعه اضافه می‌شود.

قاسمی‌زاده عنوان کرد: برآورد هزینه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تکمیل شدن این خانه مورد نیاز بوده که تاکنون ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: این مرمت ۸۰ درصد پیشرفت دارد و پروژه سنگین و با اعتبار قابل توجهی است که از سوی اوقاف تأمین می‌شود.

قاسمی‌زاده گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل همه باید پای کار باشند و هر فرد سهم خود را ایفا کند.

منبع خبرگزاری فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.