اولین جلسه شورای ستاد اعتکاف محله صادقیون در مسجد صاحب الزمان (عج)حسن آباد صادق الائمه دهستان رضوان برگزار شد

اولین جلسه شورای ستاد اعتکاف محله صادقیون در مسجد صاحب الزمان (عج)حسن آباد صادق الائمه دهستان رضوان برگزار شد

 به گزارش خبرنگار  « سازش خبر »اولین جلسه شورای ستاد اعتکاف  محله صادقیون با حضور آقای غلامحسینی امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج)و آقای مومنی معاون پرورشی اداره آموزش پرورش نوق  و آقای عباسی دبیر ستاد اعتکاف محله صادقیون  و  جمعی از انجمن محبین صادق الائمه علیه السلام در مسجد صاحب الزمان (عج) حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق  برگزار شد.

 آقای مومنی مسئول هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اعتکاف محله صادقیون تاکید کردند: نکته ای که نه تنها در ایام اعتکاف بلکه در طول  سال، بسیار مهم است، اهمیّت به دعا و راز و نیاز با خداوند متعال می‌باشد. دعا و ارتباط با خدای سبحان باید همواره در زندگی انسان جاری باشد، اما بهترین موقعیّت برای ارتباط با خداوند هنگامی است که انسان در خانۀ خدا معتکف باشد. لذا شایسته است معتکفین گرامی برای مقولۀ دعا اهمیّت فراوانی قائل باشند و از راز و نیاز با معبود خویش غافل نشوند.در این فرصت ما باید حاجات مادی و معنوی که در نظر آوریم و آنرا  از درگاه خداوند متعال طلب نماینم. بهترین دعاهائی که در این ایّام مفید است عبارتند از: دعا برای فرج امام زمان«ارواحنافداه»، دعا برای عافیت، دعا برای سلامتی رهبر معظم انقلاب ، دعا برای حُسن عاقبت،‌ دعا برای کسب تقوا، دعا برای رفع صفات رذیله، دعا برای تقرّب الی الله و دعا برای رفع مشکلات اجتماعی و شخصی خود و دیگران و نیز دعا برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.
وی تاکید کردند که معتکفین باید بدانند: که  ایثارگران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رشادت و فداکاری در جبهه های حق علیه باطل به جهانیان نشان دادند که همواره برای رسیدن به اهداف والای اسلام و قرآن از هیچ قدرتی واهمه ای نداشته و پیرو خط ولایت فقیه هستند.
 مومنی در ادامه افزود: آنچه موجب ماندگاری پدیده دفاع مقدس شد و دنیا در برابر آن تعظیم و تحسین کرد، استقامت، پایداری و پیروزی ملت ایران را به دنبال داشت، فرهنگ شهادت طلبی بود. شهادت طلبی یعنی باور قلبی به خدا، معاد، اعتقاد راسخ به حقانیت اسلام، درستی آرمان‌های انقلاب اسلامی، اعتقاد و ایمان به رهبری ولی فقیه به عنوان نایب امام عصر(عج)، مقاومت و پایداری در مقابل دشمن، ایثار و فداکاری برای حفظ ارزش‌های اسلامی و در یک کلام فرهنگ شهادت طلبی یعنی فرهنگ عاشورا. و برای شهادت طلب پیروزی و شهادت سعادت است.در این ایام باید در برنامه هایمان از یادگاران دفاع مقدس دعوت کنیم تا با خاطره گویی از دوران دفاع مقدس  روحیه ایثار و شهادت طلبی را در متعکفین زنده نگه داریم. در پایان آقای کربلای علی مومنی مداح اهل بیت از بزرگورانی که با این ستاد همکاری لازم را بعمل آوردند تقدیر و تشکر کردند یاد و خاطره عزیزانی که در سالهای قبل  در این مراسم حضور داشتند من جمله حاج اکبر اکبری موذن و ذاکر اهل بیت و محمدمهدوی پویا و اموات کاروان صادقیه  با نثار فاتحه ای   گرامی داشتند.

عکس و خبر:احمد تقی نژاد

 

۱۲p7_دارالصادقیون._شورای_اعتکاف_(۷)_-_copy jjha_دارالصادقیون._شورای_اعتکاف_(۸) rw9c_دارالصادقیون._شورای_اعتکاف_(۶)_-_copy sbbo_دارالصادقیون._شورای_اعتکاف_(۴) wx5l_دارالصادقیون._شورای_اعتکاف_(۵)_-_copy

 


10 دیدگاه برای “اولین جلسه شورای ستاد اعتکاف محله صادقیون در مسجد صاحب الزمان (عج)حسن آباد صادق الائمه دهستان رضوان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.