بازدید ۴۳ هزار گردشگر از جاذبه‌ها و بناهای تاریخی رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: ۴۳ هزار و ۲۷۰ نفر در ایام نوروز از جاذبه‌های طبیعی و بناهای تاریخی رفسنجان بازدید کردند.

به گزارش « سازش خبر »  به نقل از قارس حمید ملانوری اظهار داشت :نوروز ۹۵ شهرستان رفسنجان پذیرای عده زیادی از مسافران و گردشگران از سراسر ایران بود.

وی بیان داشت: تعداد ۱۰ هزار و ۷۱۶ نفر در مجموع در این شهرستان اقامت داشتند که ۳ هزار و ۴۸۰ نفر از ۷۷۱ خانوار در محل‌های اسکان آموزش‌ و پرورش و مابقی در هتل‌ها، میهمان‌پذیرهای ادارات و زائرسراهای حرم امام‌زادگان در شهرستان اقامت داشتند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: ۲۸ هزار و ۱۷۵ نفر از اماکن تاریخی از جمله خانه حاج‌آقاعلی، یخدان عباس‌آباد و موزه‌های مردم‌شناسی و ریاست‌جمهوری بازدید داشتند.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار و ۹۴ نفر نیز از جاذبه‌های طبیعی رفسنجان همچون دره راگه، اودرج، داوران، دره‌در، راویز، خنامان، دره‌رنج و … بازدید کردند.

ملانوری افزود: طبق آمار در روز طبیعت نیز ۲۰۰ هزار نفر به دامان طبیعت رفته و از زیبایی‌های طبیعت بهره بردند که عمده مناطق سرچشمه، راویز، خنامان و داوران شلوغ‌ترین جاها در این روز بودند.

کاهش حوادث و افزایش مسافران در رفسنجان

وی با اشاره به اینکه آمار حوادث در نوروز ۹۵ بسیار پایین بوده و در مجموع هشت مورد تصادف جرحی گزارش شده است، گفت: یک نفر هم فوتی در این ایام گزارش شده و دو نفر دیگر در محدوده پلیس راه انار گزارش شده است.

فرماندار رفسنجان با قدردانی از آموزش ‌و پرورش، میراث فرهنگی، هلال‌احمر، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانی، اورژانس و پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر و در مجموع کمیته‌های ده‌گانه ستاد تسهیلات سفر از ۲۵ اسفند تا پایان تعطیلات پای ‌کار بودند و خدمات‌رسانی کردند.

وی عنوان کرد: حضور مسافران و گردشگران نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته و با حضور نیروهای انتظامی و بسیج امنیت خوبی نیز در این ایام در شهرستان برقرار شده است.

ملانوری همچنین به اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری توسط گروه‌های هنری شهرستان در مناطق مختلف اشاره و بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و حضور در گلزارهای شهدا از جمله برنامه‌های فرهنگی در این ایام بوده است.

وی متذکر شد: بازار رستوران‌ها از جمله رستوران سنتی توکل و هتل‌باغ در این ایام داغ بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.