دره راگه رفسنجان در ایام نوروز پذیرای کوهنوردان سراسر کشور بود.

دره راگه رفسنجان در ایام نوروز پذیرای کوهنوردان سراسر کشور بود.

 به گزارش « سازش خبر » به نقل از فارس دره راگه رفسنجان یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی این شهرستان است که در مسیر جاده سرچشمه و در روستای علی‌آباد راگه واقع شده است.

این دره امروز تبدیل شده به مکانی گردشگرپذیر که از سراسر کشور در این محل حضور می‌یابند و زیبایی‌های آن را نظاره می‌کنند.

اما در ایام تعطیلات نوروز گروه‌های زیادی از گردشگران از سراسر کشور از جمله گروه‌های کوهنوردی در این دره پیمایش حضور داشتند.

محمدرضا سلمانی  اظهار داشت: در ایام نوروز گروه‌های کوهنوردی برای امداد و نجات در مناطق کوهستانی آماده‌باش بودند.

رئیس هیئت کوهنوردی رفسنجان بیان داشت: از جمله فعالیت‌های دیگر کوهنوردان همکاری با شهرداری و گروه دوستداران طبیعت برای جمع‌آوری زباله و پاکیزگی محیط زیست به‌ویژه در روز طبیعت بود.

سلمانی با اشاره به حضور کوهنوردان از سراسر کشور در این ایام در شهرستان رفسنجان تصریح کرد: گروه‌های چهار تا ۲۰ نفره روزانه در دره راگه پیمایش داشتند.

وی ادامه داد: این گروه‌ها از استان‌های تهران، قزوین، خراسان، زنجان و … حضور داشتند که گروه‌های کوهنوردی رفسنجان آنها را همراهی می‌کردند.

سلمانی از جمله مناطق دیگری که کوهنوردان کشور از آن‌ جا بازدید کردند به غار میرزا و چاه دریا اشاره کرد و گفت: استقبال خوبی در این ایام از جاهای دیدنی رفسنجان توسط کوهنوردان کشور انجام شد.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: هیئت کوهنوردی رفسنجان ۱۱ گروه فعال دارد که بیش‌ از ۳۰۰ نفر عضو فعال دارند.

وی با بیان اینکه طی سال برنامه‌های صعود در تقویم این هیئت وجود دارد، خاطرنشان کرد: نخستین برنامه در سال جاری صعود مشترک کوهنوردان استان کرمان به قله بازرگان در شمال شرق کرمان در منطقه چترود است که دوم اردیبهشت انجام می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.