میلیاردر ایرانی در آمریکا دستگیر شد/ عکس

دادستانی آمریکا از دستگیری رضا ضراب و دو همدست وی در روز شنبه در میامی خبر داد.

به گزارش «سازش خبر » به نقل از میزان، دادستانی آمریکا اعلام کرد “رضا ضراب” به همراه دو ایرانی به نام های “کاملیا جمشیدی” و “حسین نجف زاده” روز شنبه گذشته به خاطر اتهامات مطرح شده در کیفرخواست فدرالی در “منهتن” در میامی دستگیر شدند.

پس از ادعانامه‌ای که به دادگاه منهتن نیویورک تسلیم شد، حکم دستگیری رضا ضراب، ۳۳ ساله، صادر شد. او روز شنبه در میامی بازداشت و روز گذشته در دادگاه فدرال حاضر شد. دو متهم دیگر پرونده در آمریکا نیستند.

بنا بر ادعانامه دادستانی رضا ضراب به همراه دو همکارش با انجام معاملات پنهانی که سود آن به جیب دولت و شرکت‌های ایرانی واریز می‌شد، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور زده‌اند. دادستان آمریکایی مدعی شده است برخی از نهادهای دولتی ایران همچون بانک ملت، ضراب را در انجام معاملات با شرکت‌های ترک و اماراتی همراهی کرده‌اند.

به گفته دیه‌گو رودریگز، رئیس دفتر اف‌بی‌آی در نیویورک این جرائم بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ انجام شده است. ضراب به همراه کاملیا جمشیدی،۲۹ ساله و حسین نجف زاده،۶۵ ساله از سوی دادگاه آمریکایی به کلاه‌برداری از دولت آمریکا، نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین‌المللی، کلاه‌برداری بانکی و پول‌شویی متهم هستند.

میلیاردر ایرانی در آمریکا دستگیر شد

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.