هفت سین قرآنی در مهدیه اسماعیل آباد نوق برگزار شد/ پخش ۱۳۹ کیلو کیک نذری در لحظه تحویل سال نو

در لحظه تحویل سال نو به همت خادم مهدیه اسماعیل آباد نوق ۱۳۹ کیلو کیک نذری پذیرایی می شود

به گزارش  «سازش خبر »  به نقل از پایگاه مذهبی دارالصادقیون در آستانه تحویل سال نو از ساعت ۶/۴۵ دقیقه صبح تا لحظه تحویل سال مراسم معنوی و سفره هفت سین در مهدیه اسماعیل آباد نوق دهستان رضوان بخش مرکزی برگزار می شود

مراسم تحویل سال نو به نام حضرت مهدی (عج) با نذورات ۱۳۹ کیلو کیک نذری پذیرایی می شود

مهدیه صاحب الزمان (عج) اسماعیل آباد نوق رفسنجان یکی از مراکز مهم تجمع عاشقان و دوستداران و منتظران امام زمان (عج) در منطقه می باشد که در این مکان مقدس بسیاری از شیعیان آن حضرت کوچک و بزرگ و فقیر و غنی  حاجت خود را از دست با کفایت یگانه منجی عالم بشریت  گرفته اند.

به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون  این مکان تحت توجهات وعنایات امام عصر (عج) بنا گردیده و همواره تاکنون محل افاضه و عنایات آن حضرت بوده و مایه مباحات منطقه گردیده است.  این مهدیه  در مرکز دهستان رضوان سه قریه اسماعیل آباد نوق با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۸۲ خورشیدی ساخته شده و نمای داخل آن آینه کاری و با آیات قرآن مزین گردیده است  که چشم هر بینده ای را به خود جلب میکند .گلدسته های زیبا و دل نشین آن انسان را به یادمحبوب و دلدار و مونس غایب از نظر می اندازد و از فاصله چند کیلومتری پیداست.

متولی این بنای مقدس سرکار حاجیه خانم ,فاطمه جعفری همسر جناب  حاج سید علی آقای ترابی که ایشان از سادات جلیل القدر و از معتمدین روستا می باشد..طی عنایات به این خواهر الهام شده موضوع را به شوهرش در میان میگذارد و شوهرشان قبول نمی کند تا اینکه ایشان   خوابی می بیند که دال بر تایید حرفهای همسرشان  میگردد.  بانی  و سازنده این مکان جناب آقای حاج محمد جعفری  عموی بزرگوارشهید علی جعفری و ابوی  حاجیه خانم جعفری می باشد  که به شغل شریف کشاورزی اشتغال داشته و  هزینه ساخت  این بنا را از خشت اول تاکنون با یاری خداوند قبول دار شده است..

خوشبختانه این مکان مقدس جزء چند پایگاه انگشت شماری است که مورد توجه امام عصر (عج)  بوده است و بیش از یکدهه است که این مکان محلی برای سردادن فریادهای عاشقانه دوستان امام زمان (عج)  گریده و  و هر صبح جمعه جمعیتی از دهستان رضوان گرد هم می آیند و دعای ندبه را با شور و اشتیاق وصف ناپذیر میخوانند. و بعد از مراسم دعا عاشقان اهل بیت مهمان سفره امام زمان (عج) هستند . از آنجایی که این مکان شریف  باعث  شده که عاشقان امام عصر (عج) بهتر هر کسی موضوع را درک نموده اند و در عظمتش همین که بس   خانواده محترم حاج سید علی آقای ترابی   عمرشان را وقف خدمت به این مکان مقدس کرده اند. .

جناب آقای استاد  علیرضا ابراهیمی  مسئول برگزاری نماز امام زمان (عج) و مسئول هیئت علی اصغر (ع) دهستان رضوان تاکید کردند که شبهای جمعه از سال ۱۳۹۲ در ساعت ۱۹ دعای کمیل و ساعت ۲۰ در این مکان  به صورت دسته جمعی و  نیت فردا خوانده میشود و در پایان بعد ذکر توسل سفره صلواتی آمام زمان (عج) پهن میگردد و نماز گزران میهمان سفره با برکت امام زمان میگردند. و بعد سفره جوائزی به نمازگزاران به قید قرعه اهدا میگردند.این نماز تا ۳۹ هفته در این مکان خوانده میشود و در هفته چهلم  نماز را در مسجد مقدس جمکران میخوانند.

 خادم مهدیه  اسماعی آباد  در مورد سال تحویل گفتند :در هنگام تحویل سال ۱۳۹۵مقدار  ۱۳۹کیلو کیک خامه  برای پذیرایی  منتظران المهدی (عج) نذر کرده اند. و این مراسم در روز یکشنبه اول فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۶/۴۵دقیقه  تا تحویل سال  ضمن اجرای برنامه های معنوی  خواندن کلام الله مجید (هفت سین آیه های قرآن :۱- سَلَمٌ عَلَیْکُم بِمَا صَبَرْتُم فَنِعْمَ عُقْبَی الدَّارِ ( سوره رعد آیه ۲۴ )۲- سَلَمٌ قَوْلاً مِّن رَّبٍّ رَّحِیمٍ ( سوره یس آیه ۵۸ )۳- سَلَمٌ عَلَی إِبْرَهِیمَ ( سوره صافات آیه ۱۰۹ )۴- سَلَمٌ عَلَی مُوسَی وَ هَرُونَ ( سوره صافات آیه ۱۲۰ )۵- سَلَمٌ عَلَی إِلْ یَاسِینَ ( سوره صافات آیه ۱۳۰ )۶- سَلَمٌ عَلَی الْمُرْسَلِینَ ( سوره صافات آیه ۱۸۱ )۷- سَلَمٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ ( سوره قدر آیه ۵ ))و زیارت عاشورا و دعای فرج و سفره هفت سین و دعای تحویل ادامه دارد. از عموم منتظرین آن حضرت در این مراسم معنوی دعوت مینماید.

امیدواریم به امید روزی که تمامی سرزمینهای مقدس کشور اسلامیمان ایران پایگاه امام زمان(عج) گردد و تمامی دلهای ما خانه و آشیانه محبوبمان گردد . به امید روزی  که حضور حرکتش را درک و خاک راهش را طوطیای چشمان کنیم  و گرداگرد وجود مقدس و نورانی اش جمع گردیم  و گوش دل به صدای نازنینش فرا دهیم و خدای مهربان را شکر کنیم . ((و نحن ُ نقولُ الحمدلله رب العالمین))

 

 

 

 

امام صادق (ع)


3 دیدگاه برای “هفت سین قرآنی در مهدیه اسماعیل آباد نوق برگزار شد/ پخش ۱۳۹ کیلو کیک نذری در لحظه تحویل سال نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.