طرح انتقال آب به زمین موقوفه امام صادق علیه السلام عملی شد

رای انتقال خط لوله احمد آباد رسولیان تا باغ امام صادق علیه السلام خطوط لوله از جنس مرغوب خریداری و با وقف کردن در اختیار متولی موقوفه امام صادق (ع) قرار داد تا برای همیشه کم آبی زمینه موقوفه امام صادق علیه السلام جبران گردد.

به گزارش  « سازش خبر » به نقل از خانه خشتی، وقف یکی از برترین و پردوامترین مظاهر احسان و نیکوکاری به مردم و خدمت به همنوعان و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. می‏توان به جرأت ادعا کرد که اگر اوقاف در مسیر صحیح به راه انداخته شود و واقفان به راه معقول و درستی هدایت شوند بسیاری از مشکلات جامعه حل می‏شود.

از همه مهمتر،نیت واقفیت به وقف به عنوان الگو می‏تواند در گرایش و سوق‏دهی مردم در عمل به وقف مؤثر باشد و به تدریج فرهنگ وقف در جامعه حاکم گردد.

با توجه به اینکه اولین وقف جدید در استان کرمان در فرودین ۱۳۹۴ انجام شد و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این آیین گفت: در ایام نوروز حاج محمد محمدی راد در یک کار خداپسندانه با مراجعه به خیمه معرفت مستقر در آستان امامزاده سید جلال الدین (ع) رفسنجان سهم خود را از یک رشته قنات وقف کرد.

حجت الاسلام قاسمی زاده  تصریح کرد: واقف نیم سهم از قنات آب احمد آباد رسولیان واقع در منطقه چاه جعفر بخش نوق را برای آبیاری بر باغات موقوفه امام جعفر صادق (ع) وقف کرد.

هنوز سال ۱۳۹۴ به پایان نرسیده است  آقای حاج محمد محمدی راد  نخستین واقف جدید در سال ۱۳۹۴ در رفسنجان برای ادا کردن عهد و اجرای وقف جدیدش برای انتقال خط لوله احمد آباد رسولیان تا باغ امام صادق علیه السلام  خطوط لوله از جنس مرغوب خریداری و با وقف کردن در اختیار متولی موقوفه امام صادق (ع) قرار داد تا برای همیشه کم آبی  زمینه موقوفه امام صادق علیه السلام جبران گردد.

در حال حاضر از قنات احمد آباد رسولیان تا باغ موقوفه امام  صادق (ع)در مرزعه جلال آباد بوسیله خط لوله به هم وصل گردید و این مسیر برای انتقال آب آماده گردید و برای همیشه این باغ از قنات احمد آباد رسولیان آبیاری میگردد. مابقی هزینه ها این طرح از  موقوفه امام صادق علیه السلام  پرداخت گردید.ایشان در سال ۱۳۹۳ وقتی دیدند درختان باغ امام صادق  دچارکم آبی هستند  زمین امام صادق علیه السلام را بر زمینهای خودشان مقدم دانستند و از سهم خودشان گذشت کردند و از خداوند خواستند که او را در انتقال و اهدا آب  را به امام صادق علیه السلام یاری نماید و خداوند او را به آرزویشان رسانید با یاری خداوند نیت قلبی شان به وقوع پیوست و به عهدشان وفا کردند و انتقال آب به زمین موقوفه را عملی نمودند.


14 دیدگاه برای “طرح انتقال آب به زمین موقوفه امام صادق علیه السلام عملی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.