دفاع از حریم ولایت امیرمومنان علی (ع) و از مهمترین اهداف حضرت زهرا ( س ) بود

از مهمترین و بارزترین قله های زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) دفاع ایشان از حریم ولایت امیرمومنان علی (ع) و خطبه فدکیه آن حضرت دانست

به گزارش « سازش خبر » به نقل از پایگاه مذهبی دارالصادقیون  مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س ) با سخرانی امام جمعه موقت شهر صفائیه و عزاداران فاطمی  در صحن امامزاده سید جلال الدین اشرف نوق برگزار شد.

رمضانی به در سهایی از زندگی حضرت زهرا (س) اشاره کردند و افزودند درس گرفتن از رندگی پربار حضرت فاطمه (س) و راهکارهای ارزنده برای صبرپیشگی در برابر سختی ها در مقابل همه خانوادهرا باید سلوحه زندگی هایمان قرار بدهیم

امام جمعه موقت شهر صفائیه خاطر نشان کرد: از ویژگی های مهم حضرت فاطمه (س) این بود که آن بزرگوار بهترین یار و یاور شوهرش علی (ع) در اجرای فرامین الهی بود.
وی   همچنین افزود زندگی حضرت زهرا (س) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند. این مساله آنقدر پر اهمیت است که در برخی احادیث شیعه گی و پیروی از ایشان به التزام و تبعیت عملی از سبک زندگی ایشان در آمده است.

 ایشاندر ادامه تاکید کرد : ازمیان معصومین(ع) آن که زندگی پر برکتش بخصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا(س) است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.


رمضانی در ادامه به زندگی روزمره امروزی اشاه کرد و گفت : در جامعه امروز که نظام سرمایه داری غرب با تهاجم فرهنگی خود سعی دارد الگویی مبتذل و غیرانسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه کند مسلما پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می تواند الگوی عملی مناسبی برای جامعه شیعی باشد.ساده زیستی و پرهیز از تجمل از نکات بارز زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) است. مهریه کم، جهیزیه مختصر، اکتفا به غذای اندک و معاش کم، استفاده از حداقل امکانات برای زندگی و… همانگونه که در فوق شرح داده شد از خصوصیات آشکار سیده  زنان عالم است.

 امام جمعه موقت شهر صفائیه در پایان از مهمترین و بارزترین قله های زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) دفاع ایشان از حریم ولایت امیرمومنان علی (ع) و خطبه فدکیه آن حضرت دانست . که سرانجام آن حضرت در راه دفاع از ولایت مجروح شده، نوزادش محسن(ع) را سقط کرده و به شهادت رسید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.