از خیرین مدرسه ساز شهر بهرمان تجلیل شد

فرماندار رفسنجان : خیران در حوزه اقتصاد و اشتغال ورود کنند تا با رفع بیکاری کاهش آسیب‌های اجتماعی را داشته باشیم.

به گزارش «  سازش خبر »  به نقل از  روابط عمومی فرماندای شهرستان رفسنجان، حمید ملانوری معاون استاندار و فرماندار شهرستان رفسنجان ظهر امروز در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ ساز و مدرسه‌ یار  شهر بهرمان اظهار داشت: خیرانی که در ساخت مدارس و کمک به مسائل آموزشی و پرورشی دارند، قابل تقدیر هستند.

 

وی با بیان اینکه خیری یکی از ویژگی‌های مردم شهرستان رفسنجان است، تصریح کرد: مردم در ایجاد زیرساخت‌ها، اماکن عمومی و عام‌المنفعه سهیم هستند که در کشور زبانزد است.

 

ملانوری تصریح کرد: حضور حماسی و باشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفندماه که این کار هم خیرخواهانه بود قابل تقدیر است و مردم با حضور حدود ۶۲ درصدی خود کار بزرگی انجام دادند و به ندای رهبر لبیک گفتند و از نظام پشتیبانی کردند.

وی افزود: در رفسنجان همواره مشارکت در حماسه سیاسی انتخابات بیش از ۶۰ درصد بوده و در این انتخابات نیز مردم رفسنجان همپای کشور حضور یافتند.

ملانوری با بیان اینکه کسانی که توفیق خدمتگزاری پیدا کردند باید قدر مردم را بدانند، خاطرنشان کرد: حوزه‌های مختلفی است که رفسنجان دارای رتبه است و خیران ما حرف برای گفتن دارند.

وی گفت: اماکن آموزشی بسیار خوبی در رفسنجان وجود دارد که مثال‌زدنی بوده و در برابر برخی شهرستان‌های استان بی‌نظیر است.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: این مهم به‌ واسطه روحیه مشارکتی که مردم دارند ایجاد شده و این مشارکت در تمام حوزه‌ها وجود دارد.

وی ابراز داشت: طی سال‌های گذشته به کمک دولت و مردم بناهای زیادی ایجاد شده اما در دوره کنونی با توجه به اوضاع و احوال و تهدیدهایی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد همه باید تلاش کنند که انسان‌های فرهنگی مقاوم در برابر آسیب‌ها تربیت کنیم.

 

IMG_20160306_231114

ملانوری ادامه داد: حوزه معیشت و اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی دو زمینه مهم است که باید به‌عنوان کار خیر در آن ورود کنیم.

فرماندار رفسنجان تأکید کرد: کمک به مسائل فرهنگی و مذهبی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و کمک به ادامه رشد بچه‌ها بعد از تحصیل از جمله اشتغال از نکات اساسی است، امروز بزرگترین خیران کسانی هستند که شغل ایجاد و افراد تحصیل کرده را به کار مشغول می‌کنند.

ملانوری تصریح کرد: امروز بیکاری سبب شده افراد تحصیل‌کرده گرفتار آسیب‌ها شوند و همچنین بیکاری سبب متلاشی شدن خانواده‌ها شده و آمار طلاق‌های توافقی و طلاق در دوران عقد بالا رفته است.

وی گفت: دانش‌آموزان باید با تفکر کارآفرینی و اقتصاد محوری تحصیل کنند و در دانشگاه با این زمینه فکری ادامه تحصیل دهند و پس از فارغ‌التحصیل شدن آمادگی ایجاد اشتغال داشته باشند، جوان تحصیل‌کرده‌ای که هزینه و وقت صرف کرده باید بتواند برای خودش اشتغال ایجاد کند و ما نیز حمایت خواهیم کرد.

ملانوری با بیان اینکه ساخت‌و ساز مدارس ارزش دارد و توجه به انسان‌ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: انفاق در کنار نماز و روزه و زکات قرار گرفته و امیدواریم خداوند به خیران برکت دهد که با ایده‌های خوب بتوانند در تمام حوزه‌ها گام برداشته و کار خیر ماندگاری انجام دهند.

عکس : آقای علیزاده

 


3 دیدگاه برای “از خیرین مدرسه ساز شهر بهرمان تجلیل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.