۷۰ درصد ظرفیت میراث فرهنگی کرمان معرفی نشده است

به گزارش  سازش خبر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در ستاد خدمات سفر استان اظهار داشت: با وجود همه اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، تنها ۳۰ درصد از ظرفیتی که این بخش در استان کرمان دارد محقق شده است. وی بیان داشت: ۷۰ درصد از ظرفیت حوزه میراث…

به گزارش  سازش خبر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در ستاد خدمات سفر استان اظهار داشت: با وجود همه اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، تنها ۳۰ درصد از ظرفیتی که این بخش در استان کرمان دارد محقق شده است.

وی بیان داشت: ۷۰ درصد از ظرفیت حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان همچنان خالی است که می‌توان به تپه‌های شنی ریگان، کلوت‌های شهداد، باغ سنگی سیرجان، تمدن بزرگ هلیل و … اشاره کرد.

رزم‌حسینی افزود: ظرفیت‌های متعدد میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان‌ها باید به صورت مجزا شناسایی شود و بر اساس اولویت‌بندی، فراخوان برای حضور سرمایه‌گذاران به منظور احیای آنها انجام شود.

استاندار کرمان گفت: ارگ بم یکی از آثار تاریخی جهانی است که باید شاهد گردشگران بیش از این باشد و کنفرانس جهانی ارگ بم را برای سال آینده پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به حجم مسافرت‌ها در ایام نوروز گفت: استان کرمان به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی مطرح است و باید بهترین خدمات به مسافران و گردشگران ارائه شود.

رزم‌حسینی با اشاره به ۲۰ هزار گردشگر خارجی استان کرمان در سال جاری تصریح کرد: گردشگران داخلی باید بهتر کرمان را بشناسند و در این راستا نقشه‌ها و راهنماهای مشخص و کاملی تهیه شود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.